25.04.2024.
117.1627
109.3752

ZVEZDA JE ŠAMPION! Ludnica na Marakani, Borjan dao gol za TITULU, uzaludna pobeda Partizana

22.05.2022. 17:43
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Imali sve u svojim rukama i nisu ispustili.

Sada je sve gotovo. Crvena zvezda je po peti put uzastopno šampion Srbije, posle pobede nad Voždovcem 3:1 u poslednjem kolu nacionalnog prvenstva.

CRVENA ZVEZDA - VOŽDOVAC 3:1

(40 Katai, 54 Ivanić - 57 Milojević, p 90 Borjan)

U isto vreme se igraju oba meča.

PARTIZAN - RADNIČKI NIŠ 2:0

(p. 45+3 Rikardo, autogol 67 Jamkam)

Bez obzira na pobedu Partizana nad Radničkim iz Niša, pogotkom Rikarda, i autogolom gostiju, ekipa Dejana Stankovića obezbedila je naslov prvaka. Do poebde su Zvezdu vodili Katai i Ivanić, a nadu Voždovcu doneo je Milojević u 57. minutu.

Ipak, do kraja je viđen još jedan gol, a strelac je bio niko drugi no Borjan, sa penala, te je četa Dejana Stankovića stigla do 100. boda u sezoni i šampionske titule.

Kraj meča

Partizan - Radnički Niš 2:0.

Vojvodina - TSC 2:0

Nišlije će u Evropu.

Kraj meča

Zvezda je šampion, pobedili su Voždovac sa 2:1.

90. minut
Zvezda - Voždovac (GOL)

Tačku na sve stavio je golman Borjan golom sa penala.

79. minut
Gol

Vojvodina - TSC 2:0.

67. minut
Partizan - Radnički (GOL)

Autogolom Jamkama Partizan stiže do 2:0.

57. minut

Smanjili su gosti pogotkom Milojevića.

54. minut

Poveli su crveno-beli sa 2:0, gol je dao Ivanić, glavom. Titula je faktički tu.

48. minut
Zvezda - Voždovac

Čist zicer imao je Ćirković, ali je Borjan to odbranio i sprečio izjednačenje, koje bi navijačima Partizana dalo novu nadu.

46. minut
Evropa zove.

Vojvodina vodi, i to u prvom minutu drugog poluvremena. Strelac je Bojan Matić, a to značajno umanjuje šanse TSC-a da pobedom dođe do 4. mesta i Lige konferencija, te tako u to takmičenje vodi Nišlije.

Kraj prvog poluvremena

Na meču Zvezde završeno je prvih 45 minuta. Zvezda - Voždovac 1:0, na drugoj strani otišli smo dugo u nadoknadu, zbog haosa na terenu. Partizan - Radnički 1:0.

45. minut
Partizan - Voždovac (GOL)

Stižu crno-beli do prednosti, preko Rikarda, koji pogađa sa bele tačke.

Pobesneli su igrači gostiju, koji su opkolili sudiju. Dodeljeni su i crveni kartoni, a gostujući navijači su pozivali da njihovi igrači napuste teren. Usledilo je koškanje na terenu među igračima.

40. minut

Katai pogađa za 1:0, Crvena Zvezda je na korak do titule. Kanga je centrirao iz kornera, a popularni Magiko glavom pogodio.

Maestralnu proslavu videli smo od strane Dejana Stankovića.

34. minut

Najbolja prilika za šampiona. Katai je glavom maestralno spustio loptu za Ohija, Norvežanin je imao čist zicer ali je loše zahvatio loptu.

30. minut
Partizan - Radnički

Rikardo je oboren u kaznenom Nišlija, sudija nije pokazao na penal, Aleksandar Stanojević je protestovao, ali nema penala. Gomeš je ostao na zemlji, žalio se na povredu, ali će po svemu sudeći nastaviti meč.

19. minut

Kanga je izveo slobodan udarac, a igrači Voždovca izbili su loptu, no je Ivanić je iz prve zahvatio odbitak i šutirao preko prečke.

C
C / Izvor: Foto: SrbijaDanas

13. minut

Kvinsi Menig je promašio zicer za crno-bele. Loptu mu je dodao Rikardo.

11. minut

Ponovo je zapratio Katai, delovalo je opasno, ali lopta nije išla u gol.

9. minut
Mirno more

Bez prilika na obe utakmice do sada. Večiti imaju inicijativu, ali ništa konkretno.

1. minut
Počeli su susreti

Krenule su utakmice Zvezda - Voždovac i Partizan - Radnički Niš.

Uoči meča
Računica i dešavanja:

Crveno-beli imaju dva boda više (97), a u slučaju izjednačenog broja poena, šampion će biti četa Dejana Stankovića, zbog boljeg međusobnog skora. U tri ovosezonska derbija, u dva navrata je ekipa Aleksandra Stanojevića imala inicijativu, ali su oba završena nerešeno, dok je jedan u svoju korist rešila Zvezda, i baš taj susret može biti odlučujući za čitavu sezonu.