KLS: Zvezda prepisala Cedevitin recept i srušila Partizan (VIDEO)

30.04.2014. 19:00 22:26
Košarkaši Crvene zvezde slave pobedu nad Partizanom
Košarkaši Crvene zvezde slave pobedu nad Partizanom / Izvor: Tanjug

Crveno-beli slavili rezultatom 75:72 i pored minusa od 15 poena na poluvremenu.

Crvena zvezda Telekom brže se oporavila od šoka izazvanog porazom u polufinalu ABA lige od večitog rivala. Crveno-beli su slavili protiv Partizana NIS kao gosti rezultatom 75:72 (16:20, 12:23, 22:10, 25:19) i osamili se na liderskom mestu Košarkaške lige Srbije sa maksimalnim učinkom 5:0.

Crno-belima se dogodio scenario već viđen u meču sa Cedevitom. Branilac srpske titule vodio je sa 15 poena prednosti na poluvremenu, ali je kao u meču sa Zagrepčanima, potpuno pao i dozvolio protivniku da slavi.

Na krilima Saše Pavlovića i Nikole Milutinova, domaćin je dominirao u prvih 20 minuta. Međutim, u drugom poluvremenu slika je potpuno promenjena. Bledi crveno-beli su dobili boju u licu i podsetili da su bili najbolji tim u regularnom delu ABA lige.

Odličnim centrima Ivanu Radenoviću i Bobanu Marjanoviću pridružili su se Jaka Blažič i Marko Simonović, kao i Demarkus Nelson. Blažič je vezao pet poena u finišu meča, Simonović ubacio važnu trojku i tim Dejana Radonjića treći put u sezoni nadigrao je komšije.

Dešavanja iz dvorane „Pionir“ mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Srbijadanas.com.

40. minut - Zvezda je ispustila tri napada zaredom posle ofanzivnih skokova. Zatim dva promašaja Bertansa, pola minuta do kraja. Kapiten Zvezde Simonović ubacio je trojku, 70:74. Trojke su promašili Bertans i Bogdanović, a poentirao je Tepić posle ofanzivnog skoka, 5,8 sekundi do kraja, 72:74. Nelson pogađa samo prvo bacanje, ali dovoljno za pobedu Zvezde, 72:75.

38. minut - Zvezda vodi! Blažič je pogodio trojku, a u kontranapadu ga je faulirao Pavlović pri zakucavanju. Lopta je ušla u koš, a Pavlović zbog pet ličnih grešaka neće moći d apomogne saigračima u finišu. Blažić promašuje dodatno bacanje, 70:71.

Junak Zvezdine pobede Ivan Radenović
Junak Zvezdine pobede Ivan Radenović / Izvor: Tanjug

37. minut - Konačno Bogdanović! Kada je gusto, trojka za Partizan, 68:65. Nelson je mnogo bolji nego u prvom poluvremenu, ali promašuje jedno bacanje, 68:66. Pavlović je promašio, ali prikucava Lovernj, 70:66.

36. minut - I Partizan očajno šutira za tri, 2/16, dok je Bogdanović iz igre katastrofalan, 1/10. Bertans vraća prednost sa bacanja, ali uzvraća Radenović, 63:63. Nadahnuti Pavlović obezbedio je zakucavanje Lovernju, vodi Partizan 65:63. Simonović uzvraća istom merom, opet je nerešeno, 65:65.

35. minut - Odlični Milutinov je hladnokrvan sa linije penala, a onda Simonović ubacuje trojku, tek treću za crveno-bele iz 18 pokušaja. Domaćin je izgubio loptu, a Nelson je to iskoristio i doneo Zvezdi izjednačenje, 61:61.

34. minut - Blažič je zamenio bledog Dženkinsa. Slovenac precizan sa linije za slobodna bacanja, 59:56.

33. minut - Bogdanoviću nije drhtala ruka sa linije penala,ali je neprecizan u šutu za tri poena, 57:54. Dženkins je promašio trojku za izjednačenje, Partizan to kažnjava posle kontranapada i zakucavanja Pavlovića. Sjajna asistencija Tepića, 59:54.

32. minut - odlični Radenović (15 poena), Zvezda je smanjila na samo 55:54.

30. minut - Pavlović je napravio ličnu grešku u napadu, a gosti i pored konfuznog napada imali su šansu da izjednače. Blažič je promašio trojku za izjednačenje. Tepić je siguran sa linije za slobodna abacanja, 53:48. Sa iste udaljenosti Gagić je oba puta promašio. Poslednji napad Zvezde u trećoj deonici realizovao je uz zvuk sirene Katić posle ofanzivnog skoka, 53:50.

Duel centara Marjanović-Milutinov
Duel centara Marjanović-Milutinov / Izvor: Tanjug

29. minut - Zvezda se potpuno vratila u život. Marjanović je poentirao posle ofanzivnog skoka,. 51:48. Koškanje Muslija i Katića posle faula centra crveno-belih, bez posledica.

27. minut - Roviti Radenović završio je lepu akciju gostiju, 49:46. Milutinov je, takođe, raspoložen, 51:46.

25. minut - Konačnos e i Nelson upisao u listu strelaca, ali je na drugoj strani nezaustavljiv Pavlović, 49:40. Polaganje Lazića, 49:42, pa Blažiča, 49:44.

24. minut - Radenović je dodatno smanjio zaostatak gostiju, a posle puna tri minuta u nastavku meča poentirao je Pavlović. Precizan je i Bogdanović, plus 10 za domaćina 47:37.

22. minut - Serija Zvezde 7:0 na startu drugog dela igre. Poeni Marjanovića, Lazića /trojka) i Blažiča, tajm-aut za Duška Vujoševića, 43:35.

20. minut - Zakucavanje Milutinova kao šlag na torti. Odlično prvo poluvreme Partizana, 43:28. Sa druge strane, očajni Nelson je promašio polaganje. Američki plej je bez poena, a crveno-beli su već izgubili devet lopti.

19. minut - Nova dvocifrena razlika posle pogotka Bertansa, 37:26. Dženkins uspešan sa linije za slobodna bacanja, a Letonac nastavlja seriju posle asistencije Pavlovića. Partizan ima maksimalnu prednost, 41:28 posle koša Milutinova sa penala.

18. minut - Raspoložen je Milutinović, ima već osam poena. Nelson je izgubio loptu, a propust Amerikanca kaznio je Pavlović u kontranapadu, 35:26. Tajm-aut za Zvezdu.

17. minut - Gosti su u naletu. Prvi poeni bekova Zvezde iz igre - Čarls Džrenkins pogađa dvojku, 29:24. Bogdanović na drugoj strani postiže prve poene na utakmici i to sa linije penala, 31:24. Zakucava Marjanović i stiže do 11. poena, 31:26.

Borba Dragićevića i Bertansa
Borba Dragićevića i Bertansa / Izvor: Tanjug

15. minut - Dok se Zvezda ispucava, domaćin koristi propuste crveno-belih. Bertans je siguran u kontranapadu 27:16, a Radenović je razbio maler gostiju. Krilni centar je kao u prvoj četvrtini zabeležio tri poena (2+1), 27:19. Musli za novu dvocifrenu prednost domaćina, 29:19. I konačno, Radenović pogađa za tri poena, 29:22. Prva trojka za goste iz 10. pokušaja.

14. minut - Pavlović nastavlja simultanu sa odbranom Zvezde. Ponovo je poentirao za dv apoena i uvećao plus domaćina poenom sa linije slobodnih bacanja, 25:16. Crveno-beli nisu puna tri minuta postigli koš u drugoj deonici.

12. minut - Gosti su u "minus fazi", Gagić povećava vođstvo srpskog šampiona na 22:16. Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde, uzima minut odmora.

10. minut - Pavlović je odličan u prvoj deonici. Ubacio je devet poena, dok je šut crveno-belih za tri poena ponovo katastrofalan, 0/7. Na prvoj pauzi crno-beli vode sa 20:16.

9. minut - Marjanović je polovično precizan sa penala, a onda majstorija Pavlovića. Izborio je bivši as i faul, Partizan  vodi sa 15:14.

8. minut - Milutinov i Marjanović nastavljaju košgeterski niz,. Pet poena u seriji za domaćina, precizni su Lovernj i Pavlović za tri poena. Na drugoj strani, Dragićević je ubacio dva slobodna bacanja, 12:13.

5. minut - Centri dominiraju na početku meča. Milutinović je poentirao za dva u Partizanu, a onda je Marjanović vezao četiri poena, 5:9.

3. minut - Partizan je poveo sa 3:0 posle pogođenog penala Muslija i dvojke Lovernja. Zvezda je odgovorila sa pet vezanih poena, dva bacanja Marjanovića i košem uz dodatni poen Radenovića, 3:5.

KLS, 5. kolo

Partizan – Crvena zvezda 72:75

Radnički KG – FMP 86:54

Mega Vizura – Borac 95:72

Crnokosa – Metalac 70:79

TABELA: Crvena zvezda 5-0, Partizan 4-1, Mega Vizura 3-2, Radnički 3-2, Metalac 2-3, FMP 2-3, Crnokosa 1-4, Borac 0-5.