NAJBOLJIH 100 IGRAČA EVROLIGE: Bogdan Bogdanović je na OVOJ poziciji (FOTO)
(Ne)očekivano!
Bogdan Bogdanović je na listi sto najboljih igrača Evrolige postavljen na 10. mesto od strane košarkaškog portala Jurohups. Košarkaš Fenerbahčea je do sad najbolje plasirani Srbin, mada još nije objavljeno ko je u pet najboljih igrača, a nema sumnje da će tu biti Miloš Teodosić, plejmejker CSKA i osvajač Evrolige u prošloj sezoni.
Bogdan Bogdanovic no quiere ir a la NBA sin ganar antes la Euroliga https://t.co/z70ZuJvFBs pic.twitter.com/Id1SW24efg— MARCA Baloncesto (@MarcaBasket) September 29, 2016
Nekadašnji košarkaš Partizana je u odnosu na prošlu godinu napredovao za pet mesta, lane je bio na 15. poziciji. Za skok na listi zaslužne su njegove odlične igre prošle sezone, kad je Fenerbahče stigao do finala. Bogdanović je beležio 11,7 poena, 3,3 skoka i tri asistencije po utakmici, za 28 minuta u proseku.
Bogdanović (24) je pre dve godine draftovan od strane Finiks Sansa, ali je ovog leta trejdovan u Sakramento Kingse. Srpski košarkaš je izjavio prošlog meseca da želi u NBA, ali ne pre nego što osvoji Evroligu sa Fenerbahčeom.
Zanimljivo je da je na šestom mestu liste još jedan nekadašnji košarkaš Partizana, Jan Veseli. Čeh je prošle sezone bio odličan, a kako piše Jurohups, moga bi da bude i bolje plasiran, ali mora da popravi učinak sa linije penala.
#EuroleagueTop100 at NO 6 Jan Vesely of @FBBasketbol https://t.co/q5WYx7xiJt He’s always… everywhere! An energy-producing machine! pic.twitter.com/hh0Wdmm4XS— Eurohoops.net (@Eurohoopsnet) October 10, 2016