ZVEZDA POKAZALA MOĆ: Šampion Srbije u kombinovanom sastavu ubedljiv protiv Nefčija (VIDEO)

08.07.2023. 18:50
Barak Bahar, FK Crvena zvezda
Barak Bahar, FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Lako do trijumfa.

Fudbaleri Crvene zvzede pobedili su ekipu azerbejdžanskog Nefčija sa 4:0 u prijateljskom meču u okviru priprema za novu sezonu Superlige Srbije.

BAHAR NAREDIO OFANZIVU: Zvezda napada Nefči sa Olajinkom i Krasoom

Posle prvih 45 minuta Zvezda je vodila sa 3:0, a od samog starta šampion naše zemlje nametnuo je svoj ritam, što se isplatilo već u osmom minutu.

Gol je postignut iz kontranapada, Zvezda je počela po desnoj strani, onda je Ivanić dobio loptu i krenuo sredinom ka šesnaestercu, imao je dve opcije za pas, ali se odlučio da sam završi akciju.

Ovim pogotkom Zvezda je povela sa 1:0, a nema dileme da je zadovoljan i trener Barak Bahar.

Ubrzo su crveno-beli duplirali prednost, Bukari je poslao pas ka Mitroviću koji je bio na levoj strani, prebacio loptu na levu nogu i pogodio.

Dominirala je Zvezda na terenu tokom prvih 45 minuta, pored dva gola imala je i jedan zicer, dok je rival prvi put pripretio u 38. minutu, ali je golman crveno-belih izleteo na vreme i spasao gol.

U samom smiraju pre odlaska na pauzu tim Baraka Bahara je povisio na 3:0. Strelac je bio Osman Bukari.

U nastavku meča Bahar je promešao karte i izmenio nekoliko igrača. Glazer nije tu, drugo poluvreme će braniti Zoran Popović, i Uroš Spajić je na terenu, a na klupi je ostao Aleksandar Dragović. Na terenu je i Jovan Mijatović, on je zamenio Usmana Bukarija.

Uspeo je tim iz Azerbejdžana da napadne, da pokuša da kreira igru, no drugo poluvreme je bilo manje uzbudljivo.

Iako su crno-beli atakovali, do gola je opet stigla Zvezda, i to u 81. minutu, kada se u strelce upisao Šljivić.

Bilo je to za konačnih 4:0. Nema dileme, Bahar može biti prezadovoljan prvim poluvremeno, a uprkos nešto slabijem drugom, uspeo je da da šansu mlađima, te i ovaj prijateljski susret Zvezda rešava u svoju korist.