BOLONJA VEZALA I ŠESTI TRIJUMF: Pala i Atalanta!

03.03.2024. 21:13
FK Bolonja
FK Bolonja / Izvor: Profimedia

Pokazali tim za Ligu šampiona...

Fudbaleri Bolonje vezali su šest uzastopnih pobeda u italijanskog Seriji A posle čak 57 godina. Večeras je tim trener Tijaga Mote gostovao u Bergamu Atalanti i posle preokreta slavio sa 2:1.

Karleuša raskrinkala NAJVEĆU Ronaldovu tajnu: Snimak se širi svetom, Georgina joj otkrila ono što se ne priča (VIDEO)Karli

OGROMAN PROBLEM ZA SELEKTORA: Standardni reprezentativac propušta Evropsko prvenstvoDomeniko Berardi

BODOVI ODLETELI SA KROVA: Spartak slavio u derbiju sredine tabeleAndrej Todoroski

BODOVI ODLETELI SA KROVA: Spartak slavio u derbiju sredine tabele

Povela je Atalanta posle sjajne akcije u 28. minutu. Lopta je posle dobrih pasova i kretanja igrača "boginje" stigla do desnog beka Davidea Zapakoste, njegov udarac odbranio golman gostiju Skorupski, ali je u napadač domaćih Ademola Lukman posle odbitka zatresao mrežu rivala.

Sve se promenilo u periodu od 57. do 61. minuta. Nesmotreni vezista Atalante Kopmajners skrivio je jedanaesterac, koji je u gol pretvorio napadač Bolonje Jošua Zirkze.

Samo četiri minuta kasnije Bolonje je postigla i drugi pogodak. Kapiten tima Škot Luis Ferguson fantastično je šutirao sa distance i oduševio pristalice gostiju, tako svom timu doneo velika tri boda sa jednog od najtežih gostovanja u zemlji.

Posle 27 odigranih utakmica Bolonja je četvrta sa 51 bodom i korača ka senzacionalnom plasmanu u Ligu šampiona, dok je Atalanta šesta sa pet bodova manje od večerašnjeg rivala.