PRIJA IM LIGA KONFERENCIJA: Fiorentina ponovo u finalu

08.05.2024. 21:01
FK Fiorentina, FK Klub Briž
FK Fiorentina, FK Klub Briž / Izvor: Tanjug/AP Photo/Omar Havana

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se u finale Lige konferencija.

Oni su remizirali na gostovanju Klub Bružu (1:1) i posle pobede u Italiji (3:2) obezbedili plasman u završnicu takmičenja. Meč za trofej se igra na AEK areni u Atini.

Ipak, nije dobro počelo po tim iz Firence. Domaći su poveli već u 20. minutu. Teraćano je loše procenio let lopte i Fanaken je centaršutom postigao pogodak. Nakon toga je Fiorentina preuzela totalnu kontrolu nad mečom.

Ređale su se prilike pred golom Minjolea. Pogađali su gosti čak tri puta okvir gola, a domaćima nije bilo "spasa" u 82. minutu. Posle duela Nzole i Mehelea dosuđen je penal za Italijane. Beltran je bio siguran, iako je Minjole pogodio stranu gde će šutirati veznjak, ali nije uspeo da mu odbrani udarac.

I pored bolje igre Fiorentine, Briž je mogao da izbori produžetke. Fanaken je probio i šutirao, lopta je zakačila Milenkovića, a Teraćano se odlično izvio i zaustavio taj udarac.

Ekipa Vićenca Italijana će tako drugu godinu zaredom igrati finale Lige konferencija. Tamo čekaju pobednika dvomeča Aston Vile i Olimpijakosa. U prvom duelu su slavili Grci i to u Birmingemu, bilo je 4:2.