27°C
18.05.2024.
117.105
107.8514

LIGA EVROPE: Veliki bod za TSC, Olimpijakos zaustavljen u Bačkoj Topoli u 90. minutu

05.10.2023. 20:40
FK TSC
FK TSC / Izvor: MN Press

Pantović izjednlio u 90. minuti

Fudbaleri TSC-a remizirali su u Bačkoj Topoli sa Olimpijakosom - 2:2 (0:1) u okviru drugog kola grupe "A" Lige Evrope. Izabranici trenera Žarka Lazetića imali su dva gola zaostatka, ali su hrabrom i ofanzivnom igrom suepli da dođu doizjednačenja i prvog boda u grupnoj fazi drugog po snazi evropskog takmičenja.

MALE SU ŠANSE DA ZAIGRA: Srbin propušta veliki derbi (FOTO)

IZRAELCI OTKRILI: Zvezda svaki bod u Ligi šampina plaća Makabiju zbog Bahara

”CILJ JE PEHAR LIGE ŠAMPIONA”: Omladinci Partizana puni optimizma!

Sa previše respetka krenuo je TSC u duel sa ekipom iz Pireja. Olimpijakos je imao mnogo više loptu u svom posedu, kontrolisao igru i čekao pravu priliku. Ona se ukazala u 16. minutu, kad je Georgius Mausras kad je krunisao sjajnu akiju Fortunisa i Podensa.

I na startu drugog poluvrmena gosti su preuzeli inicijativu. Do drugog gola Olimpijakos je stigao u 57. minutu. Posle kornera "crveno- belih" Portuglac Daniel Poedense je imao dovoljno vremena da se namesti i zatrese mrežu.

Tek tada je TSC počea da igra hrabrije i ofanzivnije. Nagrada je brzo stigla, jer je Ifet Đakovac smanjio na 2:1 na asistenciju Saše Jovanovića.

TSC – OLIMPIJAKOS 2:2 (0:1)

STADION: TSC ARENA

SUDIJA:  Benoa Bastijen (FRANCUSKA)

STRELCI: Đakovac 63, Pantović 90 – Masuras 16, Podense 57.

TSC: Ilić - Cvetković, Ćalušić, Antonić (od 79 Vulić), Stojić, Petrović - Radin (od 87. Mirčevski), Đakovac, Stanić (od 79. Pantović) - Jovanović (od 87, Sos), Rakonjac (od 90. Vlakulin).

OlIMPIJAKOS: Paskalakis - Rodinei, Recos, Ntoi, Kini - Heze, Kamara - Masuras, Fortunis, Podense - El Kabi.

Nada da ekipa iz Bačke Topole može do preokreta ukazala se u 71. minutu kad je Olimpijakos ostao sa igračem manje zbog isključenja Andreasa Doija.

Dao je ovaj gol krila izabranicima trenera Lazetića koji nisu odustajali, a TSC Arena je bukvalno eksplodirala kad je Miloš Panrović izjednačio u 90. minutu i doneo prvi bod ekipi iz Bačke Topole na međunarodnoj sceni.

U trećem kolu grupe "A" 26. oktobra TSC dočekuje nemački Frajburg, dok Olimpiakos u Atini igra sa Vest Hemom.