LOŠE VESTI ZA ZVEZDU! Dinamo preokrenuo protiv Rijeke i stigao na korak do titule

05.05.2024. 22:01
Bruno Petković
Bruno Petković / Izvor: MN Press

Fudbaleri Dinama iz Zagreba savladali su Rijeku kao gosti sa 2:1 u velikom derbiju HNL-a.

Domaćinu je bila neophodna pobeda kako bi prestigao Modre na vrhu tabele i pokušao da prekine dominaciju Zagrepčana.

Dinamo sada tri kola pre kraja ima četiri boda više od Rijeke i vrlo se blizu osvajanja nove titule.

Inicijativa se Riječanima isplatila posle samo četiri minuta u drugom delu. Pjer-Gabrijel faulirao je Pašalića, a Dinamov đak Marko Pjaca iz penala doneo vođstvo domaćinu.

Bruno Petković je uzeo loptu u ruke na 15 minuta pre kraja i iz slobodnog udarca "skinuo paučinu" sa gola Rijeke za izjednačenje.

U samom finišu krenula je kontra Dinama minut pre kraja, a Arber Hodža postigao pogodak za slavlje Zagrepčana i "+4" pre poslednje tri utakmice šampionata.

Ovaj meč su sa velikom pažnjom pratiti u redovima srpskog šampiona Crvene zvezde kojoj bi odgovaralo da Dinamo ne osvoji titulu u Hrvatskoj, jer Zagrepčani imaju bolji od UEFA koeficijent od Zvezde.

U slučaju raspleta crveno-beli bi možda mogli do direktnog plasmana u Ligu šampiona, bez igra plej-ofa krajem avgusta. Međutm kako stvari trenutno stoje, ništa od toga.