LUDILO U LŠ: Real pokorio Maradonu, Junajtedov košmar na Teatru snova, golčina Gudelja, preokret Bajerna i kiks Arsenala (VIDEO)

03.10.2023. 23:05
FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Profimedia

Nestvarno veče.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Napoli na gostovanju na stadionu Maradona rezultatom 3:2, u neverovatnom meču drugog kola grupe C Lige šampiona.

LIGA ŠAMPIONA: Veliki preokret Brage, Sosijedad protiv Salcburga sve završio u prvom poluvremenu

DUG POST SRPSKIH KLUBOVA U EVROPI: Poslednji pobedu doneo Patrtizan, od tada nižu se samo porazi

Tim Karla Ančelotija je bio u zaostatku, preokrenuo je do poluvremena, Napolitanci su izjednačili potom iz sumnjivog penala, da bi sve bilo rešeno u 78. minutu.

Junak je bio Federiko Valverde, koji je uz pomoć prečke, ali i golmana Mereta, zatresao mrežu domaćih.

Fudbaleri PSV-a i Sevilje odigrali su nerešeno (2:2), a strelac za klub iz Andaluzije bio je reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj.

Igrao se 68. minuta kada je Sevilja, preko Rakitića, izborila korner. U kratkoj akciji koja je usledila, lopta je centrirana s desne strane, kod dalje stative ju je bivši kapiten Real Madrida, a povratnik u matični klub, Serhio Ramos, glavom vratio u sredinu šesnaesterca, odakle ju je, vrlo atraktivno, u padu, Gudelj poslao snažno pod prečku za 0:1.

Do kraja meča viđena su još tri gola.

Arsenal je neočekivano poražen na gostovanju Lansu sa 1:2. U 14. minutu, Saka je presekao jedno dodavanje unazad igrača Lansa, odmah dodao loptu Gabrijelu Žezuzu, a ovaj sa ivice kaznenog prostora doneo 0:1 Tobdžijama. Radost londonske ekipe nije dugo trajala, jer je u 25. minutu posle lošeg ispucavanja od strane golmana Arsenala Lans poravnao. Novi šok za ekipu Mikaela Artete desio se u 69. minutu kada je Elje Vahi krunisao dobru akciju Lansa.

Inter je sa minimalnih 1:0 savladao Benfiku na svom terenu, dok je Bajern nakon preokreta bio bolji na gostovanju u Kopenhagenu.

U okviru grupe A, fudbaleri Galatasaraja priredili su iznenađenje pošto su u Engleskoj savladali Mančester junajted rezultatom 3:2.

Početak nije nagoveštavao tako nešto jer je mladi Rasmus Hojlund doveo domaćina u vođstvo u 17. minutu.

Ipak, radost navijača na Old Trafordu trajala je svega šest minuta, toliko je bilo potrebno bivšem fudbaleru Junajteda Vilfridu Zahi da se dobro snađe unutar kaznenog prostora i savlada Onanu nakon čega je stadion proključao zbog njegove provokativne proslave.

U finišu prvog poluvremena, Maunt je imao priliku kada je pogodio svog saigrača, a u drugom delu igre junajtedu je poništen i gol zbog ofsajda Hojlunda.

Doskorašnji fudbaler Atalante je ipak uspeo da postigne svoj drugi pogodak u 67. minutu, međutim nakon toga usledio je pravi potop Junajteda.

Četiri minuta kasnije, Kerem Akturkoglu uspeo je da poravna rezultat, a u 77. Kasemiro pravi penal i dobija isključenje zbog drugog žutog kartona.

To nije bilo dovoljno Galati da u potpunosti preokrene rezultat jer je Mauro Ikardi promašio penal, ali je tri minuta kasnije ispravio svoju grešku i doneo Turcima veliku pobedu na Ostrvu.