24°C
02.06.2024.
117.1015
108.2069

Premijer liga, poslednji dan godine: Arsenalov depresivni poraz od Fulama i uverljiva pobeda Totenhema

31.12.2023. 17:19
FK Arsenal
FK Arsenal / Izvor: Reuters

Više neće biti fudbala u Engleskoj 2023. godine.

U poslednjim ovogodišnjim mečevima Premijer lige zabeležen je polovičan učinak klubova iz severnog Londona. Totenhem je pobedio na svom terenu Bornmut 3:1, dok je Arsenal poražen na gostovanju Fulamu 2:1.

Novi Pazar smenio još jednog treneraSiniša Dobrašinović

Novi Pazar smenio još jednog trenera

Svetskim medijima kruži LAŽNA VEST o Lionelu Mesiju: Ukoliko je vidite - NE NASEDAJTELionel Mesi

ZVANIČNO: Kolarov se vratio u Seriju A, biće direktor (FOTO)Aleksandar Kolarov

ZVANIČNO: Kolarov se vratio u Seriju A, biće direktor (FOTO)

Sve je odlično krenulo za Tobdžije, koje su povele već u petom minutu. Posle udarca Martinelija i odbrane Lena, lopta se dosta srećno odbila od Bukaja Sake u gol. Ipak, u 29. minutu Raul Himenes uspeva da donese poravnanje.

Fulam je preokret kompletirao u 60. minutu preko De Korodva-Rida. Arsenal do kraja ne da nije uspeo da postigne gol, već nije uspeo da uputi udarac u okvir gola.

Totenhem je najljućem rivalu prišao na bod zaostatka, pošto je savladao Bornmut 3:1. Spursi su bili dominantni u većem delu meča, a u elementu je bio Đovani Lo Selso, koji je bio dvostruki asistent za prva dva gola tima. U devetom Saru i u 72. minutu Sonu. Na 3:0 povisio je novim golom, petim u pet utakmica Rišarlison u 80. minutu.

Ipak Bornmut je uspeo da unese element drame. Na 3:1 smanjio je Skot u 84. minutu. Da bi u nadoknadi vremena postigao još jedan gol, ali je ipak poništen na intervenciju VAR zbog ofsajda.