21°C
18.05.2024.
117.105
107.8514

PRAVDA JE ZADOVOLJENA: Čukarički u finalu Kupa! Brđani overili grupnu fazu nekog evropskog takmičenja

18.05.2023. 17:00
FK Čukarički
FK Čukarički / Izvor: MN Press

Idu na megdan Zvezdi.

Fudbaleri Čukaričkog su slavili sa 1:0 u Novom Sadu protiv Vojvodine i tako su izborili mesto u finalu Kupa Srbije gde će odmeriti snage sa Crvenom zvezdom. Strelac jedinog gola bio je Luka Adžić u 71. minutu, samo stotinak sekundi pošro je ušao u igru.

GROM IZ VEDRA NEBA: Bivši igrač Zvezde stiže u Partizan?

KALKULACIJE ZA LŠ: Zvezda navija za Njukasl!

DRAGOVIĆ KRATKO I JASNO: ”Želim da ODEM IZ ZVEZDE”

Meč je promenila situacija sa pčetka drugog poluvremena kada je fudbaler Vojvodine Uroš Vitas neopreznim startom s leđa faulirao Mohameda Badamosija zbog čega mu je Aleksandar Živković pokazao drugi žuti karton i put ka svlačionici u 52. minutu.

Novosađani nisu uspeli da izdrže i tako je bivši igrač Zvezde Luka Adžaić uspeo da golom u 71. minutu donese trijumf timu sa Banovog Brda.

Može se reći da je pravda zadovoljena, pošto su u sredu vodili sa 2:0, ali zbog kiše je prekinut meč u 37. minutu. Onda je došlo do logične i pravilne odluke da se utakmica prekine i da se igra nova.

Ali kako objasniti zašto su upravo Brđani morali da nastave prvenstveni meč sa Partizanom i to pošto crno-beli nisu hteli da nastave istu. Kažu različita su pravila za Kup i Prvenstvo. Za neke je to logično, pa dalje nećemo komentarisati apsurdnost takvih pravila.

Ovom pobedom je Čukarički overio sigurno plasman u grupnu fazu nekog od evropskih takmičenja. Ako ne osovje drugo mesto, ići će u plej-of za učazak u ligiu Evrope, gde ukoliko i izgube idu u grupu Lige konferencija.