12°C
04.05.2024.
117.1117
109.3684

ZVEZDA SA DVA GOLA U NADOKNADI DO PREOKRETA! Partizan kapitulirao na Marakani, dva penala i gol posle gledanja VAR-a presudili crno-belima

20.04.2024. 16:33
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan sa 3:2 na Marakani u 1. kolu plej-ofa Superlige Srbije posle velikog preokreta.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 3:2 (1:1)

Kanga 16p, Endijaje 89, Katai 90+9 - Baždar 11, Severina 56

Stadion: Rajko Mitić, Beograd.

Sudija: Pavle Ilić.

Žuti kartoni: Kraso (Crvena zvezda), Ovusu, Antić (Partizan)

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Glazer - Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić (od 46. Điga) - Stamenić - Bukari, Kanga (od 59. Katai), Hvang, Ivanić (od 78. Olajinka) - Endijaje.

PARTIZAN (4-2-3-1): Krunić - Stojković (od 78. Filipović), Kovačević, Marković, Antić - Ovusu, Kastiljo (od 67. Stjepanović) - Severina (od 88. Natho), Zahid, Goh (od 78. Kalulu) - Baždar (od 67. Saldanja)

Ovom utakmicom Zvezda je stekla velikih +10 na tabeli, šest kola pre kraja i tako maltene stigla na korak do titule.

Već prvi minut nagovestio je kakav ćemo susret gledati. U 20. sekundi je Severina pripretio, a samo pola minuta kasnije Samed Baždar imao izvanrednu priliku.

Nismo dugo čekali ni na odgovor Zvezde, u trećem minutu je Endijae šutirao. Nije opadao tempo igre, gol je "viso u vazduhu", a mreže više nisu mirovale od 11. minuta.

Tada je Samed Baždar posle centaršuta Stojkovića glavom pogodio mrežu Glazera za vođstvo Partizana.

Samo tri minuta kasnije, Ivanića je u kaznenom srušio golman crno-belih Krunić, a sudija Pavle Ilić je pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Gelor Kanga i matirao Krunića, kome je malo nedostajalo da odbrani jedanaesterac.

Nije opao kvalitet fudbala, geldali smo i dalje prilike, poput stative Goha, prodora i udaraca Bukarija, ali promene do poluvremena nije bilo, te smo na pauzu otišli sa rezultatom 1:1.

Uvodni minuti drugog poluvremena protekli su bez igre, pošto je zbog bakljade sudija Ilić prekinuo meč. Već u 56. minutu Severina je pravom "lepoticom" i izvrsnim udarcem doneo vođstvo Partizanu za delirijum na jugu.

U nastavku smo gledali i dosta prekida, ali i sjajan meč. Napdala je Zvezda, ali i Partizan.

Endijae je u 69. minutu matirao Krunića, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Zvezda je napadala, Partizan odolevao i pretio iz kontri, a onda je Endijae u 90. minutu dobio loptu, zagradio se i "lobovao" golmana Partizana za 2:2.

Gledao se VAR, crno-beli su traili da to bude faul, ali gol je priznat.

Svega par minuta kasnije sviran je još jedan penal za Zvezdu, Bukari je oboren, a Katai je pogodio za 3:2 sa penala.

Kraj meča - 3:2

Crvena zvezda pobedila je Partizan sa 3:2

Gol! Katai za 3:2

Precizan je sa bele tačke Katai

96'

Novi penal za Zvezdu

Antić je srušio Bukarija, novi jedanaesterac za domaće.

94'

Grobari: Napustite teren

Navijači Partizana nezadovoljni su što je sudija priznao gol Zvezde, smatrajući da je Endijae faulirao defanzivca crno-belih. Poručuju igračima da napuste teren, ali se igra nastavlja.

90+15

Još 15 minuta

Nadoknada će se igrati još 15 minuta.

90'

Gol! Izjednačenje 2:2, Endijae

Šerif Endijae je prelepo bocnuo loptu i matirao golmana Krunića za poravnanje rezultata 2:2.

85'

Stativa Zvezde

Niz udaraca crveno-belih, pogođena je i stativa, kasnije je promašen ceo gol, ali je sviran ofsajd, međutim na usporenom snimku ne deluije da je bilo tako.

82'

Ritam ne opada

I dalje gledamo izuzetno dobru fudbalsku predstavu. Zvezda juri rezultat i napada, ali daleko od toga da se Partizan povukao, i on preti golu Zvezde.

70'

Saldanja u igri

Dvostruka promena kod crno-belih. Saldanja i Stjepanović u igri, van Baždar i Kastiljo.

69'

Poništen gol Zvezde

Rasplamsala se borba na Marakani, nizale su se šanse na obe strane, a u 69. minutu Zvezda stiže do poravnanja preko Kataija. Krunić je odbranio udarac Endijaeu, a onda je samo par sekundi kasnije glavom matirao golmana crno-belih. Ipak, nakon gledanja VAR-a ustavnovljeno je da je Endijae bio u ofsajdu.

58'

Ulazi Katai

Nova promena Vladana Milojevića, umesto Kange ušao je Aleksandar Katai. Krunić je odmah nakon roga imao sjajnu intervenciju i sa gol linije sačuvao mrežu crno-belih posle udarca Endijaea.

56'

Gol! Majstorija Severine

Severina je impresivno pogodio za novo vođstvo Partizana. Kružila je lopta po šesnaestercu Zvezde, a onda je Zahid dodao ka Severini i ovaj preciznim udarcem matirao Glazera.

50'

Pauza zbog bakljade

Pet minuta trajao je prekid meča zbog bakljade na tribinama.

46'

Počelo drugo poluvreme

Nakon veoma uzbudljivog prvog poluvremena, pred nama je drugo. Videćemo hoće li i ono biti interesantno. Promena u Zvezdi, Điga je ušao umesto Rodića.

Kraj prvog poluvremena

Posle 45 minuta igre rezultat je 1:1. Gledali smo dobar fudbal, a strelci su bili Baždar za Partizan i Kanga sa penala za Zvezdu. Poslednju priliku imao je Bukari u zadnjim sekundama poluvremena da donese prednost crveno-belima.

37'

Komplikuje Bukari

Ponovo je Bukari imao priliku da postigne gol, deluje da malo komplikuje. Kombinovao je ovde sa Ivanićem, nameštao se na udarac i na kraju šutirao pored gola.

31'

Ivanić sebično

Dobio je loptu Ivanić po levom boku, krenuo u prodor, i odlučio se za šut iako je mogao da doda nekom od saigrača. Ni korner iz ove situacije.

28'

Stativa Goha

U brzu kontru krenuli su gosti, Goh je prošao po levoj strani i šutirao, ali je pogodio samo stativu.

26'

Dobar ritam

Nakon golova tempo jeste za nijansu opao, ali je i dalje izuzetno dinamično. Početak susreta bio je neverovatnog ritma, a oba tima napadaju i sada.

16'

GOL! Kanga sa penala - 1:1.

Gelor Kanga pogodio je sa bele takče za izjednačenje.

14'

Penal za Zvezdu

Ivanić je ukrao loptu defanzivcu crno-belih. Krunić ga je srušio i sudija je svirao penal.

11'

GOL! Samed Baždar

Posle 11 minuta igre Partizan vodi sa 1:0. Aranđel Stojković je centirao sa desne strane, a Samed Baždar se poklonio glavom u šesnaestercu i doneo vođstvo crno-belima.

9'

Majstorski slalom Bukarija

Osman Bukari je protutnjao kroz odbranu Partizana. Nanizao je defanzivce crno-belih sjajnim slalomom, i šutirao, ali pogodio pomoćnu stativu. Ostaje 0:0, izuzetno dinamičan meč.

Nije moglo bez nereda

Na istočnoj tribini stadiona "Rajko Mitić" desio se incident. Pred početak meča jedan navijač Zvezde je bacio baklju na pristalice crno-belih.
Potom su Partizanovi navijači krenuli ka crveno-beloj tribini i međusobno su se dve grupe gađale petardama.

3'

Uzvraća Zvezda

U trećem minutu prvi put je domaćin pripretio. Nije Endijae ozbiljno ugrozio gol Partizana, ali je to bila prva šansa Zvezde.

1'

Partizan preti posle 20 sekundi

Već u prvom minutu Partizan je imao dve velike šanse. Najpre Severina posle 20 sekundi, a onda još bolji udarac Baždara posle 50 sekundi.

1'

Počeo je susret

Sa nekoliko minuta zakašnjenja zbog dima usred bakljade, sudija Pavle Ilić je svirao početak utakmice.

Nađ ipak vodi meč

"Nađ je stigao u svlavionicu Partizana i vodiće crno-bele", obavestila je novinare portparolka FK Partizan Biljana Obradović

Nađu pozlilo

Albertu Nađu, koji je zbog suspenzije Igora Duljaja trebalo da vodi Partizan u 173. večitom derbiju je pozlilo, te je prebačen za Urgentni centar.

Već u sredu, 24. aprila na ovom istom mestu očekuje nas još jedan okršaj večitih rivala, ali u okviru nacionalnog Kupa Srbije.

Ovo je ujedno i treći večiti derbi ove sezone, a u dva dosadašnja okršaja crno-beli su uspešniji. U prvom u Humskoj su slavili (2:1), dok su u martu ove godine došli do boda na marakani (2:2).

Kako stvari trenutno na tabeli stoje, Zvezda ima sedam bodova više (77) u odnosu na Partizan koji ima 70.

Crveno-beli neće imati kadrovskih problema, dok su crno-beli oslabljeni za prvog golmana Aleksandra Jovanovića.

Partizan sa klupe neće voditi trener Igor Duljaj zbog četiri žuta kartona, već njegov pomoćnik Albert Nađ, uprkos tome što se najpre usprotivio tome.

Sudija Pavle Ilić delegiran je da sudi večiti derbi, što je takođe izazvalo dosta bure u javnosti.

Prenos uživo možete pratiti na portalu Srbija Danas.