ZVEZDA UZ MUKU SLAVILA U LUČANIMA

08.05.2024. 18:14
czv
czv / Izvor: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost u Lučanima sa 1:0 u meču četvrtog kola Super lige Srbije.

Zvezda je do pobede došla pogotkom kapitena Aleksandra Dragovića u 69. minutu.

Meč u Lučanima počeo je svečano. Domaćin je cvećem i počasnim špalirom dočekao novog šampiona, koji je prošlog vikenda overio 35. titulu prvaka države u klupskoj istoriji.

Nakon toga malo toga zanimljivog videli smo na terenu u prvom delu. Zvezda je imala loptu u svom posedu, ali ne i dobru priliku da ugrozi svog bivšeg čuvara mreže Sašu Stamenkovića.

Na drugoj strani, najbolju šanu za Lučance propustio je Udovičić koji je šutirao pravo u Glazera u 26. minutu.

Prvu kolosalnu šansu na utakmici Zvezda je propustila u 57. minutu kada su rezervisti Ivanića i Kraso u potpunosti izbacili iz igre odbranu Lučanaca, a napadač iz Obale Slonovače pogodio stativu Stamenkovićevog gola.

Mogla je Mladost da povede u 65. minutu kada se napadač domaćih Silu našao u izglednoj situaciji, ali je Glazer lako zaustavio njegov udarac. Već u narednom napadu u šansi se našao Katai, a promene rezultata nije bilo.

Zvezda je povela u 69. minutu. Kraso je centrirao nakon kornera i pronašao štopera Milunovića u kaznenom prostoru domaćih, on je glavom želeo da spusti loptu do Draoviću, ona se od igrača domaćih odbila kapitenu crveno-belih koji je postigao pogodak za svoj tim.

Mogla je Zvezda da udvostruči prednost 11 minuta pre kraja kada se u šansi našao Endiaje koji je meč započeo sa klupe, ali je golgeter crveno-belih šutirao pored gola.

Samo minut kasnije ponovo se u prilici našao Endiaje. Sjajno ga je uposlio Kraso, ali je golman Lučanaca Stamenković izašao kao pobednik.

Ispromašivao se Endiaje. Zvezdina "devetka" imala je još jednu veliku priliku u 87. minutu posle udarca glavom, ali je još jednom iskusni Stamenković bio bolji.

90+3

KRAJ MEČA!

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u Lučanima protiv Mladosti (1:0), u meču četvrtog kola plej-ofa Superlige Srbije.

87. Minut

NOVA ŠANSA ZA ZVEZDU!

Olajinka je lepo ubacio, Šerif atraktivno probao, ali se Stamenković izdužio i sprečio gol.

79. Minut

Šerif odmah u šansi!

Senegalac je sam sebi iskreirao šansu, ali je šutirao neprecizno.

77. Minut

Milojević ponovo menja!

Poslednja izmena u Zvezdi. Izašao je Aleksandar Katai, Šerif Ndiaje je u igri.

69. Minut

GOOL!!!

Zvezda je povela golom Aleksandra Dragovića, 0:1.

Milunović je posle centaršuta Kange pogodio Varjačića u ruku, ali umesto penala, lopta se odbija na peterac usamljenom Dragoviću, koji iz klizećeg starta postiže gol.

65. Minut

KATAI MAŠI ZICER!

Ivanić ga je fenomenalno pronašao na drugoj stativi, a sa nekoliko metara je Katai hteo da bocne Stamenkovića, što je pročitao iskusni golman i odbranio.

58. Minut

STATIVA!

Sjajna kombinacija Ivanića i Krasoa, koji je stigao do lopte i pogodio stativu.

Lopta se odbila pravo u ruke Stamenkoviću.

53. Minut

MENJA I MILOJEVIĆ!

Trostruka promena Milojevića

Ušli su Ivanić, Kraso, Hvang.

Izašli su Šljivić, Sremčević, Hvang.

46. Minut

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Promena kod domaćih.

Silue umesto Bojića.

POLUVREME

0:0

Bez golova u Lučanima posle prvog poluvremena.

42. Minut

0:0

Katai je sa dvadesetak metara šutirao iz slobodnog udarca, ali je pogodio pravo u glavu Varjačića, koji je ostao da leži na travi.

38. Minut

0:0

Oprobao je šut i Katai. Gađao je sa ivice kaznenog, ali kao i svaka lopta do sada – i ova ide preko gola.

30. Minut

0:0

Šljivić je posle centaršuta sa druge stative vratio loptu u sredinu, ali nije imao ko da je prosledi u mrežu.

27. Minut

0:0

Solidan napad domaćih i najzanimljiviji situacija pred golom Zvezde.

Udovičić je snažno šutirao sa leve strane, ali je odlično intervenisao Glazer i "izboksovao" loptu u polje.

20. Minut

0:0

Sada Zvezda dominira. Lopta konstantno u nogama šampionske ekipe.

11. Minut

0:0

Kanga šutira preko gola. Posle centaršuta Mimovića, Stamenković izbija loptu na ivicu kaznenog, a Kanga u svom stilu šutira, ali ovoga puta preko prečke.

10. Minut

0:0

Dobri potezi Šljivića. Predriblao je dvojicu, ušao u kazneni, ali je sa 10 metara izblokiran.

2. Minut

0:0

Pritisak Zvezde od samog početka. Dva opasna centaršuta, ali bez šuta na gol. Odbranila se Mladost.

Crvena zvezda je obezbedila titulu u prošlom kolu, zahvaljujući trijumfu nad ekipom TSC-a (2:1), ali i porazu Partizana od Vojvodine u Humskoj (2:3), čime je ekipa sa "Rajka Mitića" mogla da otvori šampanjac i započne slavlje za sedmi naslov prvaka države - uzastopno!

Šef stručnog štaba Crvene zvezde Vladan Milojević je izneo očekivanja pred utakmicu četvrtog kola plej-ofa Superlige Srbije, koju će crveno-beli odigrati u sredu od 18 časova i 30 minuta u Lučanima protiv Mladosti.

Svestan je i strateg Zvezde, pored toga što je trka za titulu rešena, da crveno-bele očekuje teška utakmica.

- Ekipa Mladosti je apsolutno zasluženo u plej-ofu. Ispratili smo prethodne utakmice tima iz Lučana. Rasterećeni su i uvek igraju dobro i na strani, a pogotovo kada su domaćini. Imaju spoj izuzetnih igrača, koji su dosta iskusni, ali u poslednje vreme su predstavili i par dobrih mladih igrača. Mislim da su jaki kao kolektiv. Očekuje nas teška utakmica, kao i sve prethodne koje smo odigrali.