PARTIZAN PONOVO PORAŽEN U HUMSKOJ! Crno-beli kapitulirali pred TSC-om i doveli u pitanje kvalifikacije za LŠ

28.04.2024. 18:31
FK TSC
FK TSC / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana poraženi su na svom terenu od TSC-a sa 1:2 u meču 2. kola plej-ofa Superlige Srbije.

MOZZART BET SUPERLIGA - 32. KOLO

PARTIZAN - TSC 1:2 (1:1)

/Natho 35 - Ćirković 29, Jovanović 76/

Sudija: Nenad Minaković

Žuti kartoni: Kovačević, Stojković (Partizan), Stojić, Radin, Cvetković (TSC)

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović - Stojković, Filipović, Kovačević, Antić - Ovusu (od 81. Janković), Kastiljo - Goh (od 67. Kalulu), Natho, Zahid - Saldanja (od 76. Nikolić)

TSC (3-4-3): Ilić - Đorđević, Pejić, Stojić - Cvetković, Radin, Đakovac, Petrović - Pantović, Stanić (od 71. Jovanović), Ćirković

Ovim porazom doveli su u pitanje drugu poziciju na tabeli, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Crno-beli sada imaju svega četiri boda više od trećeplasiranog TSC-a.

Gledali smo veoma neefikasnih pola sata, šahovsku partiju bez prilika, a onda je u 29. minutu Ćirković doneo vođstvo gostima.

Samo šest minuta trajala je prednost TSC-a, pošto je već u 35. minutu Natho postigao evrogol iz slobodnog udarca.

Sa 17 metara je uputio precizan udarac i poravnao na 1:1, te smo sa tim rezultatom otišli i na pauzu.

U nastavku smo gledali nešto dinamičniji fudbal, ali takođe bez mnogo šansi.

TSC je stigao do vođstva ponovo, u 75. minutu kada je Jovanović nakon centaršuta Đakovca nadvisio defanzivce domaćih i doneo prednost timu iz Bačke Topole.

Partizan je još jednom zatresao mrežu TSC-a, Kastiljo je bio strelac, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda u 84. minutu.

Partizan je i sada izgubio u Humskoj od TSC-a, a poslednji put kada su ovde igrali bilo je 4:0 za goste.

Kraj meča

Pobeda TSC-a 2:1

84'

Poništen gol Partizana

Nije dugo trajalo vođstvo Partizana, Kastiljo je doneo izjednačenje glavom, no...Bio je u ofsajdu, te je posle gledanja VAR-a pogodak poništen

75'

GOL! Ponovo vodi TSC

Jovanović je doveo TSC u vođstvo svega 15 minuta pre kraja. Đakovac je centrirao sa leve strane, a Jovanović glavom pogodio mrežu.

70'

Bez mnogo šansi

Konkretniji su domaći, ali i dalje nema dosta prilika na utakmici. Najbolju u drugom delu imali su ipak gosti u 62. minutu kada je Pantović pogodio okvir gola.

54'

Crno-beli traže penal

Lopta je pogodila Petrovića u ruku, ali je Minaković ostao nem smatrajući da nje postojala namera i da potez igrača TSC nije uticao na igru. U nastavku akcije kastiljo je oprobao udarac, ali je gđao slabo i u golmana.

46'

Počelo drugo poluvreme

Prvi deo meča nije bio preterano uzbudljiv, ali smo videli dva gola. Videćemo kako će izgledati drugih 45 minuta.

Poluvreme

Nakon prvih 45 minuta, rezultat u Humskoj je 1:1, strelci su bili Natho i Ćirković.

35'

GOL! Slobodnjak Natha

Samo šest minuta od primljenog gola, Partizan stiže do izjednačenja. Strelac je Bibras Natho, prelepim udarcem iz slobodnog udarca sa 17 metara.

29'

GOL! Vodi TSC

Gosti su prvi stigli do gola, a prednost TSC-u doneo je Ćirković u 29. minutu. Gledali smo nimalo zanimljiv susret, ali posle skoro poal sata igre mreža se prvi put zatresla.

18'

Mirno

Nema mnogo uzbuđenja u uvodnih 20 minuta utakmice. Bez ozbilnjih šansi za sada.

3'

TSC prvi preti

Već u trećem minutu gosti su imali solidnu šansu. Stanić je šutirao, ali nije lepo zahvatio loptu pošto je bio u trku, te je šutirao pored gola.

1'

Počeo susret

Utakmica drugog kola plej-ofa Superlige Srbije između Partizana i TSC-a je počela

Crno-beli su poraženi u prethodna dva derbi susreta, večiti rival je odneo pobedu u prvenstvu, a potom i u Kupu Srbije, te sada u ne tako dobrom raspoloženju dočekuju tim iz Bačke Topole.

Izabranici Igora Duljaja trenutno imaju 70 bodova, dok njihov naredni rival ima 63, pa bi u slučaju poraza dodatno zakomplikovali svoju poziciju i borbu za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona naredne godine.

Duel između Partizana i TSC-a na programu je od 19.30 časova na stadionu u Humskoj, a direktan prenos možete pratiti na našem sajtu.