FINALE ZA ANALE! Partizan pobedio Zvezdu, majstorica odlučuje o TITULI

23.04.2024. 21:48
SrbijaDanas
OK Partizan, OK Crvena zvezda
OK Partizan, OK Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas / Saša Džambić

Odbojkaši Partizana savladali su u spektakularnom meču Crvenu zvezdu sa 3:2 (25:23, 27:25, 22:25, 22:25 i 15:13) i tako poravnali u finalnoj seriji prvenstva Srbije na 2:2.

U prvom setu crno-beli su rano stekli prednost, ali je u finišu deonice ispustili, te je Zvezda povela sa 23:21. Usledila je serija domaćih 4:0 za vođstvo od 1:0.

Činilo se da drugi set neće biti neizvesan, pošto je Zvezda vodila sve vreme i to ubedljivo. Na 23:19 nestvarna serija Partizana na servis kapitena Milije Mrdaka za izjednačenje.

U nastavku igralo se na razliku, a Partizan je nošen Mrdakom i nestvarnom publikom došao do 2:0 u setovima (27:25).

U krcatoj hali Master bilo je 1300 gledalaca.

Treći set je bio sličan drugom, ali ne sa istim krajem. Zvezda je sve vreme vodila, Partizan stigao, ali na 21:21 niz grešaka crno-belih, kako u prijemu tako i u dizanju lopte, te su gosti smanjili na 1:2.

Domaćin je imao +2 do polovine četvrtog seta, da bi onda Zvezda izjednačila. Igralo se poen za poen, ali je u završnici gost stigao do vođstva i uveo meč u peti set.

U njemu od starta je Partizan nametnuo ritam, imao veliku prednost koja se na kraju maltene istopila. Prišla je Zvezda na 12:13, ali je na scenu stupio ko drugi no kapiten Mrdak i doneo pobedu Partizanu.

Odlučujući meč igra se u petak na Banjici, a domaćin je Zvezda. Partizan brani titulu od prošle sezone.