VELIKI USPEH: Srpske bokserke izborile četiri finala na Prvenstvu Evrope

25.04.2024. 19:01
Natalija Šandrina
Natalija Šandrina / Izvor: TANJUG/ BSS/ DRAGANA STJEPANOVIĆ

Srbija je imala 11 bokserki u polufinalu Prvenstva Evrope u Beogradu. Od toga njih četiri će da se bore za zlato.

Borbu za  titulu prvaka obezbedile su Kristina Nađ Varga, Sara Ćirković, Natalija Šadrina i Kristina Kuluhova, i u subotu 27. aprila boksovaće u finalu pod svodovima beogradske hale "Aleksandar Nikolić".

Kristina Nađ Varga (kategorija do 48 kg). je boksovala samo jednu rundu protiv Bugarke Sevde Asenove. Borba je u pauzi između rundi prekinuta zbog povrede šake Bugarke. Prvu rundu dobila Kristina 4:1 i tako je obezbedila plasman u finale. Za titulu će se boriti protiv Ruskinje Julijane Čumgalakove, koja je savladala na poene 5:0 Italijanku Đovanu Marčese.

Pobedničku seriju je prema očekivanju, nastavila Sara Ćirković (do 54 kg). Savladala je na poene jednoglasnom odlukom sudija 5:0 Hanu Lakator iz Mađarske i u finalu će da boksuje protiv Rumunke Lakramiore Periok.

Natalija Šadrina (do 60 kg) je takođe u finalu. Ona je je savladala Irkinju Keli En Herington podeljenom odlukom sudija 4:1. U finalu će da boksuje protiv Ruskinje Nune Asatrijan.

I druga Ruskinje u srpskom timu, Kristina Kuluhova (do 63 kg) je u finalu. Pobedila je jednoglasnom odlukom sudija – 5:0 Tamaru Kubalovu iz Slovačke. U finalu će da boksuje protiv Russkinje Elene Babičeve, koja je savladala na poene Aslahan Mehmedovu iz Bugarske.

Bronze su osvojile Nina Radovanović (do 50 kg izgubila od Bugarke Zlatislave Čukanove), Dragana Jovanović (do 52 kg poražena na poene 5:0 od Anastasije iz Rusije), Anđela Branković (do 57 kg poražena na poene 5:0 od Darije Abramove iz Rusije), Milena Matović (do 66 kg izgubila od Albine Moldažanove iz Rusije), Nikolina Gajić (do 75 kg izgubila od Ruskinja Anastasija Šamonova), Elma Hajrović (do 81 kg izgubila od Lucije Bilobrk iz Hrvatske) i Sara Miljković (+81 kg poražena od Ruskinje Kristine Tkačev).