Севиља победник Лиге Европе

14.05.2014. 23:36
Beto
Бето / Извор: Профимедиа

У финалу Лиге Европе Севиља савладала Бенфику на пенале 4:2. После 120 минута није било голова.

Фудбалери Севиље победници су Лиге Европе. Они су у финалу у Торину тек после извођења пенала савладали Бенфику 4:2. После 120 минута није било голова. Шпанском тиму је ово трећи европски трофеј у историји, пошто је био победник Купа УЕФА 2006. и 2007. године. Бенфика је другу годину заредом изгубила у финалу Лиге Европе, пошто је прошле године Челси био бољи од португалског тима.

Проклетство и даље прати фудбалере Бенфике, који су од 1963. године изгубили у осмом финалу неког европског такмичења. Пре тога су били прваци Европе 1961. и 1962. године. Онда су се замерили мађарском тренеру Бели Гутману који је 1962, приликом одласка из клуба, рекао да Бенфика у наредних 100 година неће освојити ниједан европски трофеј.

Бенфика за финале није могла да рачуна на Лазара Марковића, који је кажњен и повређеног Љубомира Фејсу. Једини српски репрезентативац који је био у стартној постави био је Миралем Сулејмани, док је Филип Ђуричић остао на клупи. Ипак, Сулејмани се није много наиграо. Већ у 25. минуту је морао да напусти терен и то због повреде рамена. Пре тога га је фаулирао Алберто Морено и због тога добио жути картон.

Rodrigo
Родриго / Извор: Профимедиа

Од старта се кренуло жестоко, па је судија у првом полувремену показао чак три жута картона. Обе екипе су показале жељу за победом, али су мреже мировале свих 90 минута. Пошто ни у продужетку није било голова о победнику су одлучили пенали. Јунак меча је голман Севиље Бето. Португалски чувар мреже је зауставио шутеве Кардозу и Родригу, који су били прилично несигурни приликом извођења пенала. Једини стрелци су били Лима и Луизао. Шпанци су били много сигурнији, а голове су постигли Бака, Мбија, Коке, а одлучујући погодак је постигао Гамеиро.