Челсијева петарда градском ривалу, Србин сачувао мрежу

05.05.2024. 18:11
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Фото: Танјуг/АП/Франк Аугстеин

Фудбалери Челсија декласирали су Вест Хем на свом терену са 5:0 у оквиру 36. кола Премијер лиге.

Имали су и гости пар прилика за утешни погодак, али се одлично сналазио српски голман Ђорђе Петровић, који је мрежу оставио нетакнутом.

Клуб са Стамфорд бриџа је заиграо како се очекује, па је након Тотенхема (3:0) сада победио и Вест Хем.

Неко ће рећи да је ћета Морисија Покетина касно упалила, али из овога се може извући велика доза самопоуздања пред паузу и старт наредне сезоне.

После првих 15 минута није виђено превише узбуђења, а онда Челсијева симултанка. Кол Палмер је наставио да игра феноменално, одличан је био и Конор Галагер који је у 30. погодио за 2:0, а пропустио је још једну стопостотну ситуацију. Нони Мадуеке је такође био расположен па је награђен голом у 36. Шансе су се низале, имали су по коју и гости преко Џареда Бовена, али није то било довољно да се заустави Челси против градског ривала.

Почетком другог полувремена, Мадуеке је био несебичан асистиравши Николасу Џексону, да би потом Челси спустио папучицу са гаса, а у финишу, Џексон је успео да избегне офсајд за длаку и искористи асистенцију Кајседа за коначних 5:0. Никада пре у историји међусобних сусрета два тима није се догодило да једна екипа победи овим резултатом.

Фудбалери Брајтона савладали су Астон Вилу резултатом 1:0 голом у самој завршници утакмице.

Јунак меча био је Жоао Педро у 87. минуту након што није искористио пенал, али је натрчао на одбитак и погодио за победу.

Овај пораз Виле донекле може да се припише утакмици која им предстоји у Пиреју у полуфиналу Лиге конференција будући да јуре заостатак од два гола.