Партизан разбио Вождовац за полуфинале Купа Србије

11.03.2021. 16:31 19:02
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели убедљиви у Хумској.

Фудбалери Партизана изборили су пласман у полуфинале Купа Србије рутинском и убедљивом победом над Вождовцем резултатом 4:0 (2:0).

Само за ПРАВЕ ЉУБИТЕЉЕ СПОРТА! Зарадите 1.500 динара БЕЗ ИЗЛАСКА ИЗ КУЋЕ!

СТАНОЈЕВИЋ ЈУРИША НА ТРОФЕЈ: Партизан појачан пред меч са Вождовцем!

СЛЕДЕЋЕ НЕДЕЉЕ ЗВАНИЧНО ИМЕНОВАЊЕ: Мијаиловић најавио ПРОМЕНЕ у Партизану!

Динамо из Загреба игра најбољу европску сезону у 21. веку, стигао је до осмине финала Лиге Европе, ту га, вечерас (21.00) у Лондону чека Тотенхем. Квота на кеца је 1,40, дупла шанса X2 је 2,90, а 3 1,65. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Тотенхем – Динамо Загреб.

Тим Александра Станојевића је везао 16. победу у два национална такмичења уз гол разлику у том периоду 45:2 и наставио са сјајним партијама овог пролећа. Овом победом Станојевић је изједначио резултат из друге половине 2011. године када је на клупи црно-белих такође везао 16 тријумфа.

Вождовац није био достојан ривал црно-белима. Домаћин је од првог минута ставио до знања да жели да избори пласман међу четири најбоља тима у купу. Хитроноги нападачи црно-белих били су незаустављиви за дефанзивце гостију. Холендер, Марковић и Асано су небројено пута бежали играчима Вождовца, а квалитетним лоптама су их хранили расположени Natho и Јојић.

Партизан је, међутим, начео ривала из прекида у првом полувремену, када су поготке после корнера постизали Црногорци Александар Шћекић и Игор Вујачић.

У наставку меча Такума Асано и Бибарс Natho само су украсили још једну озбиљну партију тима Александра Станојевића. Стратег црно-белих је после четвртог поготка извршио пет измена како би одморио носиоце игре, а указао шансу играчима који су имали мању минутажу у досадашњем делу сезоне. Занимљиво, међу пет фудбалера који су ушли са клупе није било летошњег великог појачања Жан-Кристофа Бајбека.

Партизан - Вождовац 4:0 (2:0)

Стадион: Партизана.

Стрелци: Шћекић у 24, Вујачић у 32, Асано у 52, Natho у 58. минуту.

Партизан: Стојковић, Обрадовић, С. Марковић, Вујачић, Миљковић (од 71. Живковић), Шћекић, Јојић (од 62. Павловић), Natho (од 62. Сума), Л. Марковић (од 71. Штулић), Асано (од 62. Стевановић), Холендер.

Вождовац: Крунић, А. Богдановић (од 77. Вучић), Цветићанин (од 53. Милосављевић), Станисављевић, Ајдиновић (од 77. Аврић), Дукић, Стојисављевић, Милојевић (од 77. В. Богдановић), Пуртић, Арсић (од 65. Стојчев), Ивезић.

Судија: Новица Анђелоски.

Меч сте пратили уживо у текстуалном преносу на нашем сајту.

Крај.

87. минут
Нова прилика за госте и опет резервиста Вучић који није успео добро да захвати лопту.
77. минут
Најбоља шанса за Вождовац, чим је ушао Немања Вучић је погодио пречку гола Партизана.
71. минут
Каква шанса за Суму, Крунић му је одбранио ударац у ситуацији "један на један".
62. минут
Трострука измена у Партизану. На терену су Лазар Павловић, Филип Стевановић и Сејдуба Сума, а изашли су Бибарс Natho, Такума Асано и Милош Јојић.
58. минут
4:0, Natho! Холендер није успео да савлада Крунића на асистенцију Јојића, али јесте Natho који је испратио акцију и послао лопту у небрањену мрежу после интервецније голмана Вождовца.
56. минут
Жесток старт Вујачића над Станисављевићем на sreddini терена и жути картон за дефанзивца домаћина.

52. минут
3:0, Асано! Марковић је пробио по левој страни, упутио центаршут по земљи, а Асано је коначно успео да затресе мрежу Вождовца. Црно-бели су дубоко загазили у полуфинале Купа Србије.

Почело је друго полувреме.

32. минут
2:0 за Партизан, Вујачић. Штопер црно-белих је одлично реаговао после корнера Јојића и главом уз помоћ једног фудбалера Вождовца затресао мрежу. Трећи гол за Црногорца у сезони и то у кратком временском периоду.
30. минут
Холендер промашује нову шансу.
24. минут
Гол, Партизан води са 1:0 - Шћекић! Асано је шутирао са 16 метара после корнера, лопта је ишла поред гола, али је сјајно на петерцз реаговао Шћекић у којег је ишла лопта Асана.
20. минут
Жути картон за Куртића због фаула над Асаном.
14. минут
Асано је избегао офсајд замку, изашао сам искоса пред Крунића, али је шутирао по земљи поред гола.
8. минут
Првио покупшај гостију, Стоисављевић је покуашо са 25 метара, али непрецизно.
7. минут
Још једна сјајна интервенција голмана Вождовца Крунића. Natho је бриљантно пронашао Холендера, а репрезентативац Мађарске је шутирао из прве унутрашњим делом копачке. Промене резултата ипак није било.

3. минут
Силовит почетак Партизана. Natho је шутирао са 20 метара, а голман Крунић одбио лопту право до ногу Лазара Марковића. Уследио је благ шут, тако да је млади чувар мрежеВождовца и други пут одлично интервенисао. Била је то шанса боља од пенала. Одмах после тога Холендер је тражио пенал пошто је лопта погодила Ајдиновића.