"ОН ЈЕ ЈЕДИНИ МОГАО ДОСТОЈАНСТВЕНО ДА НАПУСТИ ТЕРЕН": Легенда Премијер лиге хвали Петровића након дебакла!

24.04.2024. 09:25
Đorđe Petrović
Ђорђе Петровић / Извор: Профимедиа

Фудбалери Челсија поражени су од Арсенала са чак 5:0, а колико су Плавци били лоши, сведочи чињеница да је највише похвала добио голман Ђорђе Петровић, упркос томе што је примио чак пет погодака.

И на навијачким порталима, и у стручној јавности, није било много сваљивања кривице на Петровића, иако је имао кикс због ког је Арсенал повео већ у 4. минуту. Имао је много добрих интервенција, меч је завршио са пет одбрана, али су га сви саиграчи оставили на ветрометини. Многи су добили чак и јединице као оцену, али Ђорђе Петровић избегао је најтеже критике.

На навијачком порталу The Chelsea Chronicle, освануо је и текст са насловом "Сви навијачи Челсија говоре исту ствар о Ђорђу Петровићу после пораза од 5:0 од Арсенала".

- Навијачи Челсија били су приморани да гледају како је њихова екипа апсолутно надиграна, пошто су изгубили у Премијер лиги од једног од најжешћих ривала.

Плавци су поражени од Арсенала са 5:0 у гостима, чиме су увелико умањиле њихове наде да ће се квалификовати за Европу на крају ове сезоне.

Канонада је почела после само три минута, међутим, срамотна штета је направљена после полувремена, за још више нагомиланог јада за менаџера Маурисија Покетина.

Док се за први гол баца кривица на његову душу, доста се може рећи доброг за Ђорђа Петровића, што много говори о утакмици која се завршила са 5:0.

Овај 24-годишњак је након кикса имао низ сјајних одбрана и спречио да резултат не буде баш урнебесан - наводи овај портал уз бројне позитивне коментаре навијача, многи су навели да би било 10:0 да није Петровић овако бранио у већем делу меча.

Портал Goal.com није превише критиковао Ђорђа.

- Тужно је како је пропустио први гол на ближој стативи. Направио је неколико пристојних одбрана од Хаверца, спречио је потенцијални аутогол Дисасија, али није могао да се приближи ниједном од Арсеналових удараца у другом полувремену.

На порталу 90.мин, Петровић је проглашен за најбољег играча Плаваца.

- Ђорђе Петровић је направио грешку која је за пет минута довела до поготка и некако је ипак испливао као једини играч Челсија који може да оде са терена достојанствено. Голман се искупио и направио је четири или пет заиста одличних одбрана, како би спречио да ово буде још горе.

Тросар је био убитачан на почетку, а било је дискусија и на телевизији да ли је Петровић могао боље да реагује. Коментатор Али Мекојст је био прилично гласан док је критиковао голмана.

Међутим, на полувремену, бивша звезда Манчестер јунајтеда Рио Фердинанд, али и миљеник навијача Арсенала Мартин Кион, брзо су се усагласили - контрирали су славном коментатору и бранили 24-годишњег голмана Плаваца на ТНТ Спортсу.

- Нисам се сложио са момцима у коментарима. Нисам мислио да голман може много да уради. Било је пребрзо - изјавио је Рио Фердинанд.

Рио Фердинанд

- Алфи је млади дефанзивац, знамо да је то његов први старт у дресу Челсија, али овде су га много лако окренули, било је пуно снаге и моћи на тој лопти. Никада нисам задовољан што је мој голман то пустио на ближој стативи, али с обзиром на брзину која му је наилазила, мислим да није могао да реагује тамо - истакао је Мартин Кион.