ЛИГА ШАМПИОНА: Арнаутовић пробио Чолов "бункер", реми ПСВ-а и Дормунда

20.02.2024. 22:55
Marko Arnautović
Марко Арнаутовић / Извор: Профимедиа

Све је отворено пред реванш мечеве.

Фудбалери Интера савладали су Атлетико Мадрид (1:0) док није било победника у дуела ПСВ-а и Борусије Дортмунд (1:1) у првим утакмицама осмине финала Лиге шампиона.

"БОЛНИЦА" У ЛИВЕРПУЛУ: Клоп открио стање повреда Алисона и Жоте Jirgen Klop

"БОЛНИЦА" У ЛИВЕРПУЛУ: Клоп открио стање повреда Алисона и Жоте

Гундоган: Све је могуће ако се пласирамо у четвртфинале Лиге шампионаIlkaj Gundogan

Гундоган: Све је могуће ако се пласирамо у четвртфинале Лиге шампиона

ДОБРО ЈЕ ПРОШАО: Јовић суспендован на два меча због ударања противника (ВИДЕО)Luka Jović

ДОБРО ЈЕ ПРОШАО: Јовић суспендован на два меча због ударања противника (ВИДЕО)

Јунак Нероазура је био Марко Арнаутовић. Аустријанац је ушао у игру на почетку другог полувремена и постигао победоносни гол 11 минута пре краја меча.

Погрешили су гости на средини терена, пукла је контра. Облак је зауставио ударац Лаутара Мартинеза, али на несрећу Словенца на лопту је налетео Арнаутовић и послао је у мрежу.

Интер је био бољи ривал током овог меча, а посебно се то може рећи за друго полувреме у ком је пре постигнутог гола имао низ прилика, а управо је Арнаутовић могао и раније да погоди гол гостију, али је промашио цео гол из изгледне прилике у 63. минуту.

Са друге стране, Дијего Симеоне је очитао дошао у Италију да избегне пораз, али такав приступ му се није исплатио и мораће на Ванда Метрополитану да јури заостатак.

Реми смо видели у мечу у Ајндховену. Гост је непосредно пре почетка меча задесио хендикеп пошто се први голман Кобел повредио и на гол је морао Мејер.

То није омело Дортмунд да у 24. минуту поведе. Мален је био стрелац против бившег клуба и одлучио је да не прослави тај погодак. Имао је среће Холанђанин пошто је лопта на путу ка голу закачила једног од дефанзиваца ПСВ-а.

Дуел је судио српски арбитар Срђан Јовановић и у 56. минуту је досудио пенал за домаће. Де Јонг је био сигуран реализатор најстроже казне.

FK PSV
ФК ПСВ / Извор: Реутерс

До краја меча резултат није промењен, па ће у Немачкој бити све отворено у борби за пласман међу осам најбољих тимова Европе.