НЕСТВАРНИ БАЈЕР ЗА ИСТОРИЈУ ФУДБАЛА И ФИНАЛЕ ЛЕ! Аталанта рутински до меча за титулу

09.05.2024. 23:06
Liga Evrope
Лига Европе / Извор: Фото: Tanjug/AP/Matthias Schrader

Фудбалери Бајер Леверкузена и Аталанте пласирали су се у финале Лиге Европе! Бајер Леверкузена је и вечерас успео да избегне пораз у надокнади времена, те ремијем 2:2 отишао у финале укупним резултатом 4:2.

Аталанта је пред својим навијачима потпуно надиграла Марсеј и резултатом 3:0, после 1:1 на "Велодрому" оверила пласман у финале.

Рома је головима Паредеса са пенала у 43. минуту и 66 минуту анулирала минус из Рима.

Предност Римљана преполовио је Мансини аутоголом у 83. минуту, а реми и наставак нестварне серије мечева без пораза Леверкузенуи је донео Станишић у седмом минуту надокнаде времена.

Овим ремијем Бајер ушао у историју фудбала пошто је срушио рекорд Бенфике по броју мечева без пораза и сада он износи 49 сусрета.

Сјајно је бранио српски голман Миле Свилар који је био изврсан на голу Роме, али није било довољно за пролаз.

Аталанта је савладала Марсеј резултатом 3:0 након 1:1 у првом мечу.

Стрелци су били Лукман у 30., Руђери у 52. минуту и Туре у 90 . минуту.