РОНАЛДО ПОБЕГАО МИТРОВИЋУ: Нови ХЕТ-ТРИК Португалца!

05.05.2024. 12:24
Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Реутерс

Кристијано Роналдо наставио је да одушевљава у дресу саудијског Ал Насра. Његов тим је синоћ као домаћин савладао екипу Ал Вехде са 6:0, а изванредни Португалац је био троструки стрелац.

Већ у петом минуту је довео свој тим у вођство, седам минута касније је на асистенцију Брозовића дуплирао предност Ал Насра, а до краја првог полувремена су главне улоге преузели Мане и Отавио, који су један другом асистирали за великих 4:0 после првих 45 минута игре.

После седам минута игре у другом полувремену, Садио Мане је уписао још једну асистенцију, овога пута Роналду који стиже до хет-трика, а коначних 6:0 поставио је ал Фатил у финишу меча.

Ал Наср је други на табели са девет бодова мање од Ал Хилала за који наступају наши Александар Митровић и Сергеј Милинковић-Савић, али на листи стрелаца Кристијано Роналдо све убедљивије води.

Португалац је на 27 одиграних мечева у саудијској Премијер лиги постигао чак 32 поготка, девет више од Митровића који је други на листи стрелаца. Роналдо има и десет асистенција у првенственим мечевима, Митровић је уписао пет.

Ако погледамо Роналдов учинак у свим такмичењима ове сезоне, бројке су још импресивније - 40 утакмица, 41 гол, уз 12 асистенција!

Иначе, данас је тачно 15 година од оног незаборавног Роналдовог пројектила у дресу Манчестер јунајтеда, у мечу полуфинала Лиге шампиона против Арсенала.