ЕВРОЛИГА: Незадрживи Паркер сервирао реванш Олимпијакосу (ВИДЕО)

26.04.2024. 22:56
Džabari Parker
Џабари Паркер / Извор: МН Press

Кошаркаши Барселоне су савладали Олимпијакос 77:69 (27:14, 16:23, 17:20, 17:12) и изједначили на 1:1 у четвртфиналној серији Евролиге која се игра на три победе.

Каталонци су од првог подбацивања лопте заиграли са много више енергије од Атињана. Домаћин је хтео да ставио до знања гостима да ће се тешко вратити у престоницу Грчке са два тријумфа и већ у уводној деоници је стекао двоцифрену предност.

Џабари Паркер је био незадржив у првој четвртини са 11 поена, а до краја меча је остао први стрелац Каталонаца са 24 поена уз пет скокова.

Поред Паркера истакли су се и Вили Ернангомез са 11 и Јан Весели са 10 поена и шест скокова.

У екипи Олимпијакоса најрасположенији је био Алек Питерс са 20 поена и пет ухваћених лопти. Филип Петрушев је имао шест поена и четири скока за 20 минута, док је Никола Милутинов провео непуних осам минута на паркету уз учинак од три скока и две асистенције.

Плеј-оф серија се сели у Атину. Трећи меч је на програму у уторак, 30. априла у 20.30 часова.