ЛУДНИЦА У ПИОНИРУ: Макаби добио Панатинаикос у невероватној завршници (ВИДЕО)

30.04.2024. 21:25
Танјуг
KK Makabi
KK Макаби / Извор: МН Press

Кошаркаши Макабија савладали су Панатинаикос у Београду резултатом 85:83 чиме су повели 2:1 у четвртфиналној серији плеј-офа и стигли на победу од пласмана на фајнал фор Евролиге.

Макаби је пред око хиљаду својих навијача у београдској дворани "Александар Николић" одлично отворио меч и водио после прве деонице резултатом 23:11 иако је и овај меч, као и други у серији, играо без повређеног Вејда Болдвина.

Није успео Панатинаикос да се примакне у другој деоници, па је на полувремену било 46:37 за "понос Израела". Највећих плус 18 Макаби је имао средином треће деонице - 57:39, а у последњих 10 минута ушло се са 67:56 за изабранике Одеда Каташа.

Почетком последње деонице Панатинаикос је пришао на минус шест (63:69), али је Макаби одбио тај напад и имао 78:65 у 34. минуту. Везаним тројкама Јаниса Папапетруа и Кендрика Нана Панатинаикос је два минута пре краја смањио на 77:81. Нан је новом тројком смањио на 82:83 на 76 секунди до краја, а Матијас Лесор је 42 секунде пре краја искористио само једно од два слободна бацања за изједначење.

Четрнаест секунди пре краја Лесор је блокирао Лоренца Брауна. Две секунде пре краја Браун реализује оба бацања, а Нан промашује тројку за победу гостију.

Расположени Џош Нибо је са 22 поена предводио Макаби, 16 је дао Браун, а 13 Бонзи Колсон. Кендрик Нан је дао 25 поена за Панатинаикос, Јанис Папапетру 17, Матијас Лесор 14, а Константинос Митоглу 10.

Четврти меч серије игра се у четвртак, такође у дворани "Александар Николић". Пласман на фајнал фор који се одржава у Берлину од 24. до 26. маја обезбедиће клуб који први стигне до три победе.