МЕЛОУН РАЗОЧАРАН: ”Није било дисциплине ни жеље, то је недопустиво”

05.05.2024. 09:20
Majk Meloun
Мајк Мелоун / Извор: Реутерс

Кошаркаши Минесоте Тимбервулвса направили су брејк већ у првој утакмици полуфинала Западне конференције, пошто су у Колораду савладали Денвер Нагетсе резултатом 106:99. А, након овог дуела није био срећан Мајк Мелоун игром његових изабраника.

Лош почетак Денвера нико није очекивао, ипак Јокић и другови су први део уводне четвртине заостајали за ривалом 14 разлике (18:4), али није то оно што је засметало Мелоуну.

- Нисам био забринут због старта, већ због тога што смо губили са 18:4, тренирали смо целе недеље и нисмо могли да погодимо, више сам забринут због одбране у другом полувремену. Нисмо их заустављали, у првом смо имали 36 поена из поља, Реџи је био сјајан, Холидеј, Браун... Али, онда у 3/4 они су шутирали 90 одсто. Наз Рид је погађао, Таунс, Конли, Едвардс је носио у првом, али онда је стао у другом, осетио сам у другом да нема дисциплине, да нема жеље и да су добили оно што су хтели. Чак 71% у плејофу је неприхватљиво.

Потом се осврнуо на игру Минесоте и најбољег појединца Едвардса је меч завршио са 43 поена.

Он је сјајан играч, на полувремену је имао 25, био је његов шоу, али онда је стао, док су други кренули, постали су опасни, Ент је имао 43, КАТ је имао 20, Наз 16 поена. Ако допустимо четворици такву игру, то је лак крај. Морамо урадити много боље у следећем мечу. Мислим да смо добили оно што смо заслужили и оно што нам је требало.

Мајк Мелоун

Ипак, искусни стручњак зна шта је потребно његовој екипи да буде боља у наредном дуелу.

Борити се 48 минута, не можеш играти пола у полуфиналу Запада. Они су талентовани, разлог је зашто су ту, зашто су били први, они су дошли и победили. Можемо се средити и да изједначимо у Минесоти, али као што сам рекао, 18:4 смо кренули, преузели смо вођстов, а играли без одбране у трећој... Погледаћемо снимак и видећемо како да будемо бољи - истакао је Мелоун.

Наредни меч серије се игре у уторак ујутру (04.00).