СЛС: ФМП има меч лопту за полуфинале са Звездом!

04.05.2024. 21:41
KK FMP
KK ФМП / Извор: МН Press

У оквиру Суперлиге Србије, екипа ФМП-а је данас у првом и једином четвртфиналном дуелу савладала Борац из Чачка вечерас крај Мораве.

Након неизвесне завршнице, било је 87:90 за госте који су сада ближи пласману у полуфинале где их чека Црвена звезда.

Гости су први дошли до озбиљније предности пред крај прве деонице када су направили серију и отишли на 12:21, али је Борац успео да се врати преко Тодоровића који је вукао свој тим у тим тренуцима.

Ипак, после нове серије ФМП-а и тројке Ребеца било је 23:35. Пред крај полувремена било је и 15 за "Пантере" после нових поена Ребеца.

Током треће деонице било је у више наврата 16 поена вишка за ФМП, али је онда фантастично заиграо Алекса Ускоковић, а после Талићеве тројке било је 57:65. Тројку је погодио и Тасић за "експлозију" на трибинама, на уласку у последњих десет минута било је само пет поена вишка за госте.

Тасић је био тај који је покренуо Борац и у последњој деоници, а после пет минута игре у одлучујућој четвртини и поена Николића било је 74:76 за тоталну неизвесност.

Суботић и Новак су погодили тројке на другој страни, али се Борац није дао тако лако, па је после нове тројке Николића било минималних 83:84. У пенал завршници домаћин је пропустио велику шансу да изједначи резултат, Николић је промашио једно слободно бацање и све је отишло на страну гостију...

Тасић је имао 32 поена код Чачана (4-4 за три), Ускоковић је имао 22, Николић 12. Код ФМП-а Новак 20 поена, Ребец 15.