ПРОМЕНА У ГЕНЕРАЛНОМ ПЛАСМАНУ: Мартин победио у спринт трци и дошао до првог места у шампионату

14.10.2023. 10:55
Horhe Martin
Хорхе Мартин / Извор: Профимедиа

Франческо Бањаја завршио на осмој позцији.

Возач Прамак Дукатија Хорхе Мартин победник је спринт трке у Индонезији пошто је на стати Мандалика био најбржи после 13 кругова.

НАЈСТАРИЈА СТАЗА ОСТАЈЕ У КАЛЕНДАРУ: Формула 1 на Спа Франкошампу до 2025

ПОБЕДА ЗЛАТА ВРЕДНА: Ево шта је Звезда донела и зашто је баш ово било БИТНО

ПЕТ НОВИХ СПОРТОВА НА ОЛИМПИЈСКИМ ИГРАМА: Један ћемо гледати ПРВИ ПУТ од 1900. године

Овом победом Мартин је преузео вођство у генералном пласману пошто сада има 328 поена, седам више од браниоца титуле Франческа Бањаје који је спринт трку завршио на осмој позицији.

Друго место освојио је Лука Марини, који је раније данас освојио пол позицију за сутрашњу трку, док је на трећој позицији спринт трку завршио Марко Бецеки. Међу 10 најбољих у спринту завршили су Маверик Вињалес, Фабио Квартараро, Дабио Ди Ђанантонио, Енеа Бастијанини, Франческо Бањаја, Џек Милер и Мигел Оливеира.