Упркос поразу, селектор задовољан: Онакав отпор ме чини поносним

09.05.2024. 21:24
Boris Rojević
Борис Ројевић / Извор: МН Press

Рукометаши Србије су у Шпанији уписали пораз 32:28 у првом мечу баража за Светско првенство.

Није занемарљив податак да се у првом полувремену играло егал са двоструким светским и европским шампиона.

Тога је свестан и селектор Борис Ројевић.

-Јако сам задовољан приступом момака. Дошли смо са подмлађеним саставом, без шест-седам важних играча и пружити овакав отпор Шпанији заиста ме чини поносним - рекао је Ројевић.

Следи реванш у новосадском "Спенсу", а нада о пласману постоји.

-Да смо били мало стрпљивији код неких отворених шанси, био би још бољи резултат, али овај меч показује да смо на правом путу. Имамо још 60 минута у Новом Саду и борићемо се свим силама да победимо и изборимо пласман на Светско првенство, све је могуће. Позивам све навијаче да дођу у недељу да дају ветар у леђима овим момцима који заиста заслужују - истакао је Ројевић.

Меч Србије и Шпаније игра се 12. маја од 17 часова.