МАСТЕРС МАДРИД: Кецмановић немоћан против Руда

28.04.2024. 09:18
Miomir Kecmanović
Миомир Кецмановић / Извор: МН Press

Српски тенисер Миомир Кецмановић заустављен је у другом колу Мастерса у Мадриду, пошто је поражен од Норвежанина Каспера Руда резултатом 6:4, 6:1 после 74 минута игре.

Норвежанин је рутински добио меч и изједначио у међусобном скору на 2:2. Његов наредни ривал биће Британац Камерон Нори, који је савладао Бразилца Жоаа Фонсеку 6:1, 6:4.

Чинило се да ће мећ бити другачији када је српски тенисер одмах на старту направио брејк и потом повео са 2:0. Руд је у четвртом гему вратио брејк и  стигсао до изједначења, да би у шестом направио још једна. Међутим, Кецмановић је успео одмах да му узврати и стигне до изједначења. У деветом гему је могао српски тенисер до брејка, али је пропсутио две прилиек, а казна је стигла у наредном. Руд је искористио прву шансу која му се указала и освојио први сет.

Овакав исход и пропуштене шансе утицале су на Кецмановића који је одмах претрпео брејк у другом сету. Мада је успео већ у наредном да га врати, Руд је мнасзавио са одличном игром и уз још два узастопна брејка успео да брзо реши други сет у своју корист и стигне до тријумфа.