"Tako kuća i NAPREDUJE!" Darko ima samo 22 godine, a već je DOMAĆIN ZA PRIMER u svome selu! (FOTO)
Kod Plavšića red se zna, kao kod pravih srpskih domaćina.
Statistika govori da nosioci poljoprivrednih gazdinstava u Srbiji imaju u proseku 61 godinu, a kako sada stoje stvari seoski domaćini iz godine u godinu biće sve stariji. Mlađi se još uvek nerado odlučuju za život na selu, posebno za ženidbu, što ne vodi na dobro, reći će mnogi.

IVAN JE OTIŠAO IZ GRADA U SELO I ZAPOČEO PRAVI BIZNIS: Gaji koze, proizvodi mleko, jogurt, sir...

ZRNO SIRKA ZLATA VREDNO! Nove biljne vrste uspešno se pokazale na SRPSKIM NJIVAMA

"SRBIJA SE PREPORODILA" Fajnenšel Tajms ocenio napredak srpske ekonomije i njenu stabilnost!
Dvadesetdvogodišnji Darko Plavšić iz Samaila kod Kraljeva, za razliku od mnogih generacijskih drugova, ali i onih puno starijih, od malih nogu je sanjao drugačije snove, praveći planove za ostanak na svojoj dedovini i očevini. Vredni samailski domaćin sa suprugom Draganom u porodičnom domaćinstvu gaji 46 muznih krava, teladi i junadi, i obrađuje oko 20 hektara plodne moravske zemlje. Usput kuje planove za budućnost.
- Oduvek sam sanjao da živim na selu i budem "svoj na svome", kako to moji stariji meštani kažu, znajući, pri tom, da sam jedan od retkih koji selo hvali i u selu živi. Mlad sam se oženio, imam divnu suprugu, koju da sam preko sveta tražio, ne bih bolju našao. Lepo se slažemo i sve svoje planove vezujemo za naša Samaila. Daće bog da kuću i decom napunimo - priča Darko.
Supruga Dragana takođe voli selo. Tvrdi da na selu može lepo da se živi ako si vredan i uporan a ovaj mladi bračni par to zaista jeste.
- Mi smo najveća podrška jedno drugom, pravimo zajedničke planove, pomažemo se i hrabrimo. Imamo iste želje i ciljeve i što se tiče porodice, a i celog našeg domaćinstva. Ljubav, poverenje i razumevanje koje gajimo od našeg prvog susreta su najveći motiv da istrajemo u našim namerama i željama - kazuje Dragana.
Čim je završio Srednju poljoprivrednu školu u Kraljevu Darko je napunio štalu stokom. Nije želeo na fakultet, već odmah na njivu i štalu.
- Vredan je do mila boga, nije što je moj. Hteo je trideset krava u štali, pa četrdeset, sad mu je želja da ih ima pedeset. Trenutno predaje svakog dana oko 350 litara mleka i veli da želi više. Podržavamo ga u tome i pomagaćemo ga koliko možemo. Zaslužuje - kaže ponosna baba Slobodanka.
U težim poslovima na njivi, livadi u štali Darku najviše pomaže deda Dragoslav. Punog srca ističe da je unuk bolji od njega, što mu je i bila davnašnja želja.
- Ko da ga ne voli i ne poštuje kad je takav, pun volje da napreduje i stvara. Zato sam mu s velikom radošću prepustio domaćinstvo da on njime gazduje kako misli da je najbolje. Ne pije, ne puši, ne dangubi po kafanama, ali voli društvo i vole ga i stariji i mlađi. Imamo i ovu divnu snajkicu, bog je video i Darka i našu kuću, samo da nam je živa i zdrava, i podari nam punu kuću unučadi - zadovoljno govori deda Dragoslav.
Kod Plavšića red se zna, kao kod pravih srpskih domaćina. Svi dogovori tri generacije obično se postižu uveče za trpezom za kojom su svi, a sledećeg jutra posle zajedničke kafe svako ide na svoj posao.Tako kuća i napreduje.

DANAK KLIMATSKIM PROMENAMA! Ako se Zemlja zagreje još samo dva stepena nestaće POLA VINOGRADA

DA LI ĆE VEGANSKA JAJA OSVOJITI TRŽIŠTE - Otkrivamo Vam po čemu se RAZLIKUJU od KOKOŠIJIH i šta je NAJBOLJE

CELA SRBIJA LEŽI NA NEVEROVATNOM BLAGU! Samo jedno mesto u našoj zemlji ima ZALIHE UGLJA za narednih 150 GODINA!

Bogati naftom, ali im fali kvalitetna hrana: Srbija se probija na tržište MOĆNE AFRIČKE države

PODMEĆU NAM ŠEĆER RAZMUĆEN SA VODOM: Srbijom haraju FALSIFIKATORI MEDA, evo kako da prepoznate LAŽNI PROIZVOD