Dragan ispaljuje protivgradne rakete u okolini Čačka već 16 godina: "NIKADA NIJE BILO OVAKO TEŠKO" (FOTO)
Ponekad na stanici dežura i 24 sata dnevno
Protivgradna sezona traje od aprila do oktobra i iako još uvek nije prošla ni trećina, nestabilna vremenska situacija doprinela je rekordnom ispaljivanju raketa i skoro celodnevnoj ažurnosti protivgradni strelaca. Dragan Milovanović iz čačanksog sela Prijevor, ovim poslom se bavi već 16 godina i kaže da je ovo jedna od najtežih sezona.

Supernova optički internet – tvoj nevidljivi prijatelj sada vidno bolji!

Ovo srpsko selo je RAJ ZA TURISTE, a meštani imaju jednu poruku: "Ako dođete u Skakavce JEŠĆETE SKAKAVCE"

NOVI VRTIĆ U VELIKOJ PLANI SPREMAN DA PRIMI DECU: Danas asfaltirani pristupni putevi (FOTO)
- Prethodnih dana u neprekidnoj smo pripravnosti. Protivgradna stanica nam je druga kuća, ponekad smo na zadatku i po 24 sata dnevno. Prvi put se desilo da ispaljujemo rakete čak i u tri sata posle ponoći. Bilo je dana kad sam po dva puta dolazio u stanicu, a u jedan oblak ispaljivao i po nekoliko raketa - kaže Dragan.
Do sada je sa svoje protivgradne stanice ispalio osam raketa i ostalo mu je još dvanaest, što po svemu sudeći neće biti dovoljno za ovu godinu. Ovaj protivgradni strelac čuva nebo iznad nekoliko čačanskih sela, svoje i imanje svojih komšija. Kaže da posao nije lak, uslovi su nezahvalni, ali ipak straha nema.
- Od momenta kad me pozovu ja imam 12 minuta da se pojavim na protivgradnoj stanici, pokupim rakete i stavim u lanser, a onda za ispaljivanje je potrebno oko 30 sekundi. Okrenem prekidač na broj koji mi treba, stisnem dugme i raketa poleće - priča Dragan.
Oko 2500 protivgradnih strelaca širim Srbije nisu u zaklonu kad krenu oluja i vetrovi, svi oni čekaju komande i po kiši u kabanicama pokušavaju da kuće i hektare poljoprivrednog zemljišta sačuvaju od velike štete.
GVOZDENI BUNKER SFRJ: Koštao je PET MILIJARDI dolara, mogao je da izdrži nuklearni udar, a danas izgleda ovako (VIDEO)

Selo Srndalje nudi NESVAKIDAŠNJI UGOĐAJ, a jedna stvar ga čini posebnim: NEMA MOBILNIH TELEFONA

OD BEOGRADA DO BEČA ZA DVA SATA: Novi vozovi povezali bi celu Evropu, a ova linija bi išla kroz Srbiju 350km/h

DRŽAVA DAJE 100 MILIONA: Evo kako da dobijete novac za poljoprivredno zemljište

TRI OPCIJE ZA NASTAVAK OTPLAĆIVANJA KREDITA: Nakon moratorijuma možete odmah da isplatite preostale rate!

OVO ZANIMANJE JE NA CENI: Deficitarno je, a zarada je 45.000 dinara pa NAVIŠE!