Čelsijeva petarda gradskom rivalu, Srbin sačuvao mrežu

05.05.2024. 18:11
FK Čelsi
FK Čelsi / Izvor: Foto: Tanjug/AP/Frank Augstein

Fudbaleri Čelsija deklasirali su Vest Hem na svom terenu sa 5:0 u okviru 36. kola Premijer lige.

Imali su i gosti par prilika za utešni pogodak, ali se odlično snalazio srpski golman Đorđe Petrović, koji je mrežu ostavio netaknutom.

Klub sa Stamford bridža je zaigrao kako se očekuje, pa je nakon Totenhema (3:0) sada pobedio i Vest Hem.

Neko će reći da je ćeta Morisija Poketina kasno upalila, ali iz ovoga se može izvući velika doza samopouzdanja pred pauzu i start naredne sezone.

Posle prvih 15 minuta nije viđeno previše uzbuđenja, a onda Čelsijeva simultanka. Kol Palmer je nastavio da igra fenomenalno, odličan je bio i Konor Galager koji je u 30. pogodio za 2:0, a propustio je još jednu stopostotnu situaciju. Noni Madueke je takođe bio raspoložen pa je nagrađen golom u 36. Šanse su se nizale, imali su po koju i gosti preko Džareda Bovena, ali nije to bilo dovoljno da se zaustavi Čelsi protiv gradskog rivala.

Početkom drugog poluvremena, Madueke je bio nesebičan asistiravši Nikolasu Džeksonu, da bi potom Čelsi spustio papučicu sa gasa, a u finišu, Džekson je uspeo da izbegne ofsajd za dlaku i iskoristi asistenciju Kajseda za konačnih 5:0. Nikada pre u istoriji međusobnih susreta dva tima nije se dogodilo da jedna ekipa pobedi ovim rezultatom.

Fudbaleri Brajtona savladali su Aston Vilu rezultatom 1:0 golom u samoj završnici utakmice.

Junak meča bio je Žoao Pedro u 87. minutu nakon što nije iskoristio penal, ali je natrčao na odbitak i pogodio za pobedu.

Ovaj poraz Vile donekle može da se pripiše utakmici koja im predstoji u Pireju u polufinalu Lige konferencija budući da jure zaostatak od dva gola.