NIŠTA NOVO U IVANJICI: Zvezda rutinski do TRI boda

25.02.2023. 14:47
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press

Meč 23. kola.

Fudbaleri Crvene zvezde su u okviru 23. kola Superlige Srbije u Ivanjici savladali Javor sa 2:0.

IZAŠLA ZANIMLJIVA LISTA: Rela Madrid prvi, Zvezda ispred Mančester Sitija

SA DŽAJIĆEM ILI VIDIĆEM? Bane Ivanović doneo NEOČEKIVANU odluku

NEKAD JE POTREBNA I SREĆA: Pešić na neverovatan način doveo Zvezdu u vođstvo u Ivanjici (VIDEO)

Sve je izgledalo kao da će se na poluvreme otići bez golova, ali onda je u 38. minutu Aleksandar Katai šutnuo i pogodio imenjaka Pešića u rame i lopta je prevarila Manojlovića.

To kao da je preloman trenutak u meču, jer ko zna šta bi se dogodilo da se na pauzu otišlo rezultatom 0:0.

Superliga Srbije 23. kolo

Javor Crvena zvezda 0:2 (0:1)

Strelci: Pešić 38, Mitrović 56.

Sudija: Andrija Stojanović

Stadion: Gradski stadion u Ivanjici

JAVOR: Manojlović – Ilić, Kopitović, Obradović, Miletić – Dukure (od 71. Đurić), Adamović (od 86. Vukašinović) – Gojković (od 71. Ratković), Bosić (od 86. Eliomar), Kembel (od 71. Tanko) – Gigić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Vigo (od 85. L. Nikolić), Milunović, Dragović, Rodić (od 80. Azarov) – Mijailović (od 66. Eraković), Kanga (od 80. Srnić) – Bukari, Katai (od 66. Kangva), Mitrović – Pešić.

Ako je i bilo dileme da li će Zvezda slaviti, gol Stefana Mitrovića u 57. minutu je otklonio sve sumnje. Ponovo ej asistent bio Aleksandar Katai.

Do kraja sustreta trener gostiju je izvršio svih pet izmena kako bi što više igrača odmorio pred duel sa Partizanom koji je verovatno posledanja prilika da se barem malo šampionta napravi zanimljivim. Ukoliko i tada Zvezda bude slavili, a čak i sa bodom, crveno-beli će praktično overiti titulu i mesto u Ligi šampiona.