LIGA ŠAMPIONA: Bunker i penali Realu doneli plasman u polufinale

17.04.2024. 23:49
Karlo Anćeloti
Karlo Anćeloti / Izvor: Profimedia

Poznati su svi učesnici polufinala Lige šampione u fudbalu. Poslednje, četvrto mesto je zauzeo Real iz Madrida. Odigrali su 1:1 sa SItijem u Mančesteru, polse 120 minuta. Zatim su bili uspešniji prilikomizvođenja penala i tako su zakazali duel sa Bajernom.

Prvo poluvreme je donelo veliku borbu i dosta lepih poteza, ali ne i pregršt šansi. Prvu veliku je imao Real i odmah je pao gol.

To se dogodilo u 12. minutu, a ključan je bio vanserijski prijem Džuda Belingema na jednu dugu loptu koja je putovala barem 50 metara. On je proigrao Vinisijusa, ovaj Rodriga i Brazilac se našao u idealnoj šansi.

Njegov udarac je odbranio Ederson, međutim na odbitak je natrčao opet Rodrigo i pogodio za 1:0.

Najbolju šansu za Siti u prvom delu meča promašio je Erling Haland koji je glavom u 19. minutu pogodio prečku. Lopta se odbila Bernardu Silvi, ali ni on se nije snašao.

Rezultat je posle 45 minuta ostao 1:0 za goste iz Španije.

Imali su u prvih pola sata drugog poluvemena nekoliko poluprilika domaći, pre svih Fil Foden i Džek Griliš, ali golman Lunjin je nekako uspevao da sačuva mrežu.

U međuvremenu su u dva minuta Griliš i Gvardiol dobili po žuti karton i napetost je rasla, delovalo je da Real sve sigurnije održava prednost.

Ipak, u 76. minutu Doku je probio po levoj strani, centrirao i tada je Antonio Ridiger imao prvu nesigurnu intervenciju. Loptu je odbio pravo na nogu Kevinu De Brujneu koji nije imao težak posao i savladao je sa nekih osam metara golmana gostiju za poravnanje u ovom meču, ali i u ukupnom skoru.

Do kraja regularnog dela meča je ostalo 1:1 i otišlo se u produžetke.

Kao i tokom celog meča i u prvih 15 minuta nadoknade inicativa je bila na strani domaćih, ali promene rezultata, pa čak ni nekih prevelikih šansi nije bilo, do drugog minuta nadokande kada je Antonio Ridiger promašio sa samo nekoliko metara.

Slično je bilo i u drugom produžetku. Real se branio kao da ima dva igrača manje. Povremeno i sa devet igrača u šesnaestercu, ali su uspeli izabranici Karla Anćelotija da se odbrane i dođu do penala.

Već u prvoj seriji Ederson je odbranio jedanaesterac vetranu Madriđana Luki Modriću. Odmah posle tog šuta Andrej Lunjin je uhvatio loptu Bernardu Silvi.

Zatim je još jedan Hrvat bio neuspešan. Mateu Kovačiću je Ukrajinac skinuo šut u trećoj seriji.

Gol odluke je postigao Antonio Ridiger i tako je Real prošao dalje i pokazao da se bunkerskim stilom može proći dalje.