MIRNE MREŽE U DERBIJU KOLA: Remi TSC-a i Čuke po meri Vojvodine!

06.04.2024. 22:13
Stadion u Bačkoj Topoli
Stadion u Bačkoj Topoli / Izvor: MN Press

Fudbaleri TSC-a i Čukaričkog remizirali su rezultatom 0:0 u 29. kolu Superlige Srbije.

Bila je ovo prilično ujednačena utakmica između trećeplasirane i do večeras četvrtoplasirane ekipe, pošto je sada Čukarički preskočila Vojvodina. Takođe, šansu da preskoči Čukarički imaće i Radnički 1923 koji sada ima bod manje, koji u nedelju dočekuje Spartak.

Čukarički je bio konkretniji u prvom poluvremenu ako gledamo broj udaraca, jer su gosti pripretili preko Kovača čiji je udarac zaustavio golman Ilić. Nakon kornera posle iste akcije, Čukarički je opet bio opasan po gol, ali promene rezultata nije bilo.

TSC je bio bolji u drugom poluvremenu, uglavnom je igrao na polovini rivala, stvrao šanse, ali nedovoljno opasne po gol Samurovića.

Najbliži golu bio je Đorđević koji je iznenadio Samurovića iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, ali je golman Čukaričkog izbio loptu sa gol linije.

Kako se meč bližio kraju, tako su ekipe bile bezopasnije po protivnički gol, te je podela bodova bila najpravednija.

TSC je bio blizu pobede jedino u poslednjim trenucima meča kada je posle centaršuta sa levog boka Stojiću nedostojalo nekoliko centimetara da sa peterca pogodi za 1:0.

TSC ostaje treći sa 60 bodova, Vojvodina ima 47, Čukarički 45, a Radnički 1923 44 i meč manje, kao što smo rekli, igra sutra protiv Spartaka.