VUD HET-TRIKOM PREOKRENUO "SVRAKE": Notingem Forest slavio na Sent Džejms Parku

26.12.2023. 16:09
FK Notingem Forest
FK Notingem Forest / Izvor: Profimedia

Sjajna utakmica...

Fudbaleri Notingem Foresta slavili su gostovanju Njukaslu rezultatom 3:1 u utakmici koja se igra na čuveni "boksing dej" tačnije dan posle Božića. Junak pobeda "šumara" je bio Novozelanđanin Kris Vud koji je postigao het-trik.

REŠENJE NOVOG SUVLASNIKA: Ruši se "Old Traford"?Old Traford

REŠENJE NOVOG SUVLASNIKA: Ruši se "Old Traford"?

PAO SMENIO JOVANOVIĆA: U Atinu stiže legendarni Fatih Terim (FOTO)Ivan Jovanović

PAO SMENIO JOVANOVIĆA: U Atinu stiže legendarni Fatih Terim (FOTO)

PETOGODIŠNJI UGOVOR: Brazilac veran JuventusuGleison Bremer

PETOGODIŠNJI UGOVOR: Brazilac veran Juventusu

"Svrake" su bolje otvorile utakmice i do vođstva su došle već u 23. minutu. Strelac je bio Aleksander Isak i to sa bele tačke. Baš kada je delovalo da će to da bude jedini pogodak u prvom delu usledio je izjednačenje. Igrao se prvi minut nadoknade kada je Kris Vud iskoristio asistenciju Antonija Elange i pogodio za 1:1.

Očigledno je taj gol mnogo značio za samopouzdanje domaćina, koji je već posle 15 minuta igre postigao još dva gola. Najpre je Vud u 53. minutu ponovo bio precizan posle proigravanja Elange, da bi 60. kompletirao svoj het-trik na asistenciju Murilja.

U nastavku nije bilo previše uzbuđenja, Njukasl nije uspeo da smanji zaostatak, pa je tako i neizvesna završnica izostala.

Notingem Forest je tako stigao do pobede posle šest utakmica na kojima nisu trijumfovali.

Posle ove pobede ekipa iz Notingema je skočila na 16. mesto tabele Premijer lige sa 17 bodova, dok je Njukasl ostao sedmi sa 29 bodova.

Ovo je ujedno i prva pobeda Nuna Espirita Santa od kada je seo na klupu ekipe iz Notingema.