VAŽAN TRIJUMF CRNO-BELIH: Partizan u finišu PREOKRETOM došao do tri boda

13.08.2023. 19:58
Bibras Natho
Bibras Natho / Izvor: MN Press

Meč trećeg kola.

Partizan je posle preokreta slavio sa 2:1 u meču 3. kola Superlige Srbije na svom terenu protiv Radničkog iz Niša. Strelac gola za goste je bio u 13. minutu je đak crno-belih Savo Petrov, koji nikada nije dobio šansu u klubu koji voli. Poravnao je iz penala u 79. Bibras Natho, a trijumf je doneo u 87. Severina iz slobodnog udarca.

DETONACIJA: Dejan Stanković PREUZIMA velikana iz komšiluka!

BOMBA U IVANJICI: Pojačanje iz Obale Slonovače

ŠOK: Manćini podneo ostavku

Utakmica je krenula bez mnogo ritma, ali svima je bilo jasno da gosti iz Niša nisu došli samo da se brane i u 13. minutu su uspeli da krunišu igru golom.

Bila je to fenomenalna akcija Petrova koji posle neverovatnog pogotka nije želeo da se raduje. Na taj način je pokazao da su mu crno-bele boje i dalje bliske srcu.

To je pokrenulo Partizan koji je preuzeo inicijativu. Odličnu šansu je propustio Severina, ali je smušeno reagovao u 28. minutu i rezultat je ostao nepromenjen.

Saldanja je pogodio prečku u 40. minutu, sreća je bila uz goste iz Niša.

Superliga Srbije, 3. kolo:

Partizan – Radnički Niš 2:1 (0:1)

Strelac: Natho (penal) 79, Severina 87, Petrov 13.

Stadion Partizana (Beograd)

Sudija: Pavle Tomić

Partizan: Jovanović, Stojković, Ilić, Marković, Antić, Belić, Kanute (od 60. Nikolić), Severina (od 90. Trifunović), Natho, Menig (od 60. Kalula) – Saldanja (od 89. Šćekić).

Radnički Niš: Rosić, Bakić, Belaković, V. Ilić, Pejović, Petrov (od 82. Ivelja), Stajić, Stojanović (od 67 Masarović), Vlajković, Vojnović, Jamkam.

Nikome nije jasno kako je Saldanja u 55. minutu uspeo da ne pogodi mrežu. Ovo je bila jedan od onih šansi za koju se kaže da je lakše pogoditi nego promašiti.

Opet je u 71. minutu Saldanja promašio zicer. Stvarno neverovatno šta je sve propustio da pretvori u pogodak.

Ipak, konačno su se isplatitli napadi Partizana. Poravnao je Bibras Natho iz penala u 79. minutu.

Potpuni preokret i trijumf Partizanu je doneo Severina iz slobodnog udarca. Šut je bio dobar, što se svakako ne može reći za živi zid koji je bio loše postavljen, a to je iskoristiom verobvatno najbolji igrač crno-belih na ovom meču.