LIGA ŠAMPIONA: Real je noćna mora za Liverpul, PETICA Madriđana na Enfildu, nezaustavljivi Napoli (VIDEO)

21.02.2023. 22:54
FK Real Madrid
FK Real Madrid / Izvor: Reuters

Odlično veče za goste.

Fudbaleri Real Madrida slavili su na Enfildu protiv Liverpula (5:2), dok je Napoli bio bolji od Ajntrahta u Frankfurtu (2:0) u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

NIKO MI NIŠTA NIJE POKLONIO: Modrić otkrio gde će igrati sledeće sezone

GVARDIOLINA GLAVOBOLJA: Siti bez trilinga protiv Lajpciga

OBASJALO JE SUNCE IZNAD STAMFORD BRIDŽA: Sjajne vesti za Čelsi pred revanš sa Dortmundom

Kada su Redsi saznali protivnika u prvoj rundi nokaut faze, mnogi navijači su negodovali zbog epiloga, a sada je svima jasno i zašto.

Real jednostavno ne leži Liverpulu... pobeđivali su ih u finalima 2018. i 2022. godine, a bili su bolji i pre dve godine u četvrtfinalu elitnog takmičenja.

No, početak je bio kao iz snova za domaće pošto se već u trećem minutu tresla mreža Kurtoe. Salah je ubacio iskosa sa desne strane, a fenomenalno je odreagovao Dravin Nunjez i petom prevario Belgijanca.

Već u 14. minutu novi šok za Real! Katastrofalna greška Kurtoe koju koristi Salah i na semaforu je stajalo 2:0.

Malo je bilo navijača Madriđana koji su u tom trenutku verovali u povratak u meč, a kamoli totalni preokret.

Ali, Real je još jednom pokazao da je najbolji tim u ovom takmičenju.

Sjajni Vinisijus je iskoristio delić prostora u šesnaestercu Liverpula, i u 21. minutu smanji rezultat.

Ako je Kurtoa napravio kardinalnu grešku, šta tek reći za Alisona. Brazilski golman je u 36. minutu u pokušaju da ispuca loptu pogodio Vinisijusa i ona se nesrećno odbila pravo u gol.

Od tog šoka domaći se nisu oporavili ni u nastavku meča. Gomez je napravio naivan faul nad Vinisijusom na ivici kaznenog prostora. Modrić je, kao rukom, pogodio u glavu Militaa za potpuni preokret Madriđana na Enfildu.

Gosti tu nisu stali, u 55. minutu je bilo 2:4, Benzema je šutirao sa 20 metara, lopta je na putu ka golu kačila Gomeza i prevarila Alisona.

Ni tu nije bio kraj agoniji Redsa. Benzema je još jednim golom, čini se, zapečatio sudbinu tima Jirgena Klopa.

U drugom duelu večeri, Napoli je formu iz Serije A preneo i na Ligu šampiona. Italijani su golovima Osimena i DiLorenca slavili na gostovanju Ajntrahtu.

Napolitanci su mogli i sa ubedljivijom prednošću na revanš, ali je Kvarackelija promašio penal u prvom poluvremenu.

Revanš mečevi u Madridu i Napulju igraju se 15. marta.