SITI U FINALU FA KUPA: Minimalcem pao Čelsi

20.04.2024. 20:20
FK Čelsi, FK Mančester siti
FK Čelsi, FK Mančester siti / Izvor: Profimedia

Fudbaleri Mančester sitija ponovo će igrati u finalu FA Kupa.

Na prepunom Vembliju izabranici Pepa Gvardiole savladali su u prvom polufinalu ekipu Čelsija sa 1:0 (1:0).

"Građani" će tako u finalnom susretu 25. maja igrati sa pobednikom meča između Koventrija i Mančester junajteda, taj meč igra se u nedelju od 16.30 časova.

Čelsi se odlično držao, odolevao je sve do samog finiša, kada je pala presuda u 83. minutu.

Kol Palmer je imao priliku za Čelsi u 37. minutu i to je bilo sve bitno u prvih 45 minuta.

U nastavku, golman Sitija Stefan Ortega u dva navrata je bio sjajan posle prilike koje je u 49. minutu imao Nikolas Džekson.

Na drugoj strani, istakao se i Đorđe Petrović koji je odbranio udarac Fila Fodena u 53. minutu.

I konačno, sedam minuta pre kraja, "građani" su slomili otpor "plavaca".

Bila je to akcija po levoj strani, Doku je poslao loptu pred gol, Petrović zakačio vrhom kopačke, ali dovoljno da ona dođe do Bernarda Silve kojem sa pet metara nije bilo teško da je smesti u mrežu.

Na taj način Mančester siti je izbegao da ostane u tri dana bez dva trofeja, pošto su u sredu eliminisani u polufinalu Lige šampiona Real Madrida.