NASTAVLJA SE AGONIJA PARTIZANA: Crno-beli u finišu izbegli poraz u Kruševcu

08.05.2024. 15:37
FK Napredak, FK Partizan
FK Napredak, FK Partizan / Izvor: MN Press

Fudbaleri Napretka i Partizana remizirali su (3:3) u meču četvrtog kola plej-ofa Mozzart bet Superlige.

Tim iz Humske je produžio seriju bez pobede na šest mečeva i sada su na svega plus dva u odnosu na trećeplasirani TSC.

Partizan je prvi zapretio u trećem minutu. Kalulu je odlično prošao po levoj strani, uposlio Nikolića na ivici kaznenog prostora, ali je ovaj šutirao pored gola. Crno-beli su do prednosti stigli već u sledećem napadu. Filipović je bio strelac glavom posle centaršuta Antića iz kornera. Napredak je uzvratio u 11. minutu. Majdevac je propustio veliku priliku kada je ostao sam na pet metara od gola, ali je bio neprecizan. Partizan je, zatim mogao do drugog gola. Šanse su u kratkom vremenskom intervalu promašivali Severina i Stojković, a pored dobrih intervencija Savića, jednom je pogođena i prečka. Kazna za te promašaje je stigla u 19. minutu. Majdevac je za razliku od situacije sa početka utakmice bio mnogo učinkovitiji i glavom zatresao mrežu Jovanovića.

Nisu se crno-beli ni propisno oporavili od šokantnog izjednačenja usledilo je novo. Igrao se 27. minut kada je Napredak poveo. Bastajić je sa 16 metara fino plasirao loptu i pogodio donji desni ugao za radost domaćih pristalica.

Naredna uzbuđenja videli smo u završnici prvog dela igre. Natho je poslao loptu pored gola sa ivice kaznenog prostora, a mnogo bolju šansu je imao Kalulu. Veznjak iz Konga je izašao sam ispred Savića, ali se istakao čuvar mreže domaćih i zaustavio mu udarac. U sudijskoj nadoknadi prvog dela je i Nikolić još jednom zapretio. Ponovo je poslao loptu pored gola popularni Taki.

MOZZART BET SUPERLIGA, ČETVRTO KOLO PLEJ-OFA

NAPREDAK - PARTIZAN 3:3 (2:1)

Strelci: Majdevac 19, 51, Bastajić 26 - Filipović 7, Janković 81, Zahid 89

Sudija: Stanko Ostraćanin

Napredak: Savić - Tomić, Stevanović, Mihajlović, Marinković - Jović, Krstić, Marjanović - Bastajić, Stanojlović, Majdevac.

Partizan: Jovanović – Stojković (od 72. Janković), Kovačević, Filipović, Antić – Ovusu, Natho (od 54. Goh) – Severina, Zahid, Kalulu (od 54. Baždar) – Nikolić.

Nastavak meča bio je još turbulentiji za goste. Filipović je promašio veliku priliku na samom startu kada je iz neposredne blizine pogodio jednog od defanzivaca domaćih. Taj promašaj je ponovo kažnjen. Majdevac je umakao odbrani Partizana i udarcem sa distance postigao svoj drugi gol na meču.

Napadali su gosti, stvorili do kraja utakmice veliki broj prilika, a do gola su stigli tek u 80. minutu. Rezervista Aleksa Janković je poneo loptu sa levog boka, ušao u središnji deo terena i lepim udarcem prevario Savića. Nekoliko trenutaka kasnije je moglo doći do poravnanja. Ipak, Severinin udarac je zaustavio sjajni Savić u situaciji jedan na jedan. Ono što nije uradio Ksander jeste Zahid.

Imao je dosta sreće Norvežanin kada je minut pre kraja šutirao, a loptu je u gol poslao defanzivac domaćih Nikola Stevanović što je bio i poslednji zanimljiv detalj na ovom meču.

Remi u Kruševcu

Napredak i Partizan su odigrali nerešeno - 3:3 u meču četvrtog kola plej-ofa Mozzart bet Superlige.

92'

Baždar preti

Zapretio je Baždar udarcem sa distance, ali brani Savić.

90'

Zaustavno vreme

Meč je produžen pet minuta.

89'

Izjednačenje!

Autogol Nikole Stevanovića poravnanje. Imao je sreće Partizan pošto je posle udarca Zahida defanzivac domaćih ubacio loptu u svoju mrežu.

85'

U igri je Kastiljo

Danil Kastiljo menja Leonarda Ovusua.

84'

Zicer za Severinu

Nova prilika za Partizan. Ksander Severina je izašao sam ispred Savića, ali je ponovo odbranio golman Napretka.

80'

Smanjuje Partizan

Rezervista Aleksa Janković je fino poneo loptu u središnji deo terena i lepim udarcem sa distance smanjio rezultat.

74'

Nastavljaju se promašaji Partizana

Odlično je loptu glavom spustio Nikolić, na nju je naleteo Zahid i vrhom kopačke je poslao preko gola.

72'

Nađ pravi novu promenu

Janković menja Stojkovića.

61'

Savić briljira

Dobro su kombinovali crno-beli. Zahid je uposlio Goha koji je izašao sam ispred Savića. No, ponovo se istakao golman domaćih.

57'

Stativa

Severina je zatresao okvir gola udarcem iskosa sa desne strane.

54'

Izmene

Pravi promene Albert Nađ. Na terenu su Baždar i Goh, a izašli su Natho i Kalulu.

52'

Neverovatan promašaj Kalulua

Morao je Partizan sada do drugog gola na meču. Severinin udarac je zaustavio Savić, da bi Kalulu šutirao glavom u nebranjenu mrežu, ali je to uradio jako loše i golman domaćih se ponovo isprečio.

51'

Partizan u nokdaunu

Vodi Napredak 3:1. Ponovo je strelac Majdevac. Vrlo dobra polukontra domaćih iz koje Majdevac udarcem sa distance postiže svoj drugi gol na meču.

47'

Novi veliki promašaj Partizana

Stvaraju gosti veliku priliku na startu nastavka. Velika gužva se stvorila posle ubacivanja sa strane. Filipović je šutirao iz voleja iz neposredne blizine, ali se isprečio defanzivac Napretka.

Krenulo je drugi deo igre

Ponovo su na terenu igrači dve ekipe posle 15 minuta pauze.

Poluvreme u Kruševcu

Napredak vodi protiv Partizana (2:1) posle 45 minuta igre.

44'

Kalulu u velikoj šansi

Golman Napretka Savić odbranio je zicer Kaluluu. Izašao je omaleni krilni fudbaler sam ispred čuvara mreže domaćih, ali iz dva pokušaja nije uspeo da zatrese mrežu Čarapana.

42'

Natho pored gola

Zamalo da Partizan poravna u Kruševcu. Odlično su kombinovali crno-beli da bi Natho šutirao zamalo pored gola.

36'

Miran period utakmice

Posle drugog gola Napretka nema mnogo uzbuđenja.

26'

Vodi Napredak

Preokret u Kruševcu. Loše je odreagovala odbrana Partizana i Bastajić je fino plasirao loptu u mrežu sa ivice kaznenog prostora.

19'

Gol

Napredak poravnava preko Majdevca. Umakao je Filipoviću napadač i glavom prevario Jovanovića.

14'

Tri šanse za Partizan

Crno-beli su stvorili tri prilike u nekoliko minuta. Severina, a potom i dva puta Stojković su bili u odličnim situacijama ispred Savića, ali ostalo je 1:0. Dva puta se istakao čuvar mreže domaćih, da bi se jednom i prečka zatresla.

11'

Napredak mogao do izjednačenja

Majdevac je propustio ogromnu šansu za domaće. Fenomenalno je centrirao Marjanović, a Majdevac je uspeo da promaši gol sa nekih pet metara. Dosta sreće za Partizan.

8'

Preti i Napredak

Bastajić je zapretio sa ivice kaznenog prostora, ali je poslao loptu pored gola.

7'

Gol!

Vodi Partizan. Filipović je strelac. Defanzivac je glavom zatresao mrežu posle odličnog kornera Antića.

3'

Veliki promašaj Nikolića

Prvu veliku priliku propustio je Nemanja Nikolić. Centarfor Partizana je ostao sam na ivici penala, ali je poslao loptu pored gola. Odlično je probio i asistirao Kalulu.

Utakmica je počela

Startovao je duel Napretka i Partizana u okviru četvrtog kola plej-ofa Mozzart bet Superlige.