MNOGO UZBUĐENJA NA KROVU: Voždovac se dva puta vraćao, Stojković doneo tri boda Partizanu (VIDEO)

03.04.2024. 16:31
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana uspeli su da stignu do trijumfa na nezgodnom gostovanju Voždovcu pošto su slavili sa 3:2 (1:0) zahvaljujući sjajnom golu Stojkovića u sudijskoj nadokandi.

Daleko je bio od kvalitetne igre Partizan u većem delu prvog poluvremena. Domaćin je bio bolji rival, igrao konkretnije i imao nekoliko šansi da možda dođe do gola. Prvu je propustio Đurđević u 7. minutu kada je šutirao preko gola, da bi Nešković dobro ubacio loptu u 32. minutu, ali njegovi saigrači nisu ispratili njeovu akciju. Dva minuta kasnije Kolarević je probio po levoj strani, ubacio loptu na peterac, ali je Marković dobro reagovao i spasao gotovo siguran gol.

Kazna je domaćina stigla u 39. minutu pošto je Kovačević dva puta izblokiran prilikom pokušaja šuta tokom velike gužve u šesnaestercu Voždovca, da bi potom lopta došla do Baždara koji je iskosa sa leve strane šutirao neodbranjivo i savladao nemoćnog Katića. Taj pogodak rasplamsao je borbu u poslednjih nekoliko minuta prvog poluvremena, a Jovanović je uspeo da zaustavi napad domaćina, da bi u istom minutu i Partizan propustio priliku za gol pa je ostalo 0:1 na velikom odmoru.

Za razliku od prvog poluvremena, u nastavak su oba tima ušli spuštenog garda. Nešković je u 48. minutu iz dobre pozicije šutirao pored gola, minut kasnije je Kastiljo šutirao pravo u Katića, da bi u 57. minutu Zmajevi stigli do izjednačenja sa bele tačke golom Neškovića. Upravo on je i oboren od strane Ovusua kojeg je na vetrometini ostavio Kastiljo, a Simović je odmah pokazao na belu tačku.

Krenuo je Voždovac još ofanzivnije i u 60. minutu je Kolarević ponovo dobro šutirao, ali je opet Jovanović dobro reagovao.
Imao je i Partizan odgovor, pa je tako Antić dva puta u 64. minutu sa dvadesetak metara isprobao Katićeve reflekse koji nije imao problema da zaustavi njegove pokušaje. Parizan je ponovo poveo deset minuta kasnije pošto je Filipović iskoristio Katićevu neodlučnost posle centaršuta Zahida, ali crno-beli nisu nastavili sa napadima i Voždovac je to iskoristio za novo izjednačenje u 80. minutu kada je Flemings uspeo da savlada Jovanovića kojeg je prevarila lopta.

Zmajevi su propustili dve velike prilike za totalni preokret pošto je Vujanović u 83. šutirao pored gola iz odlične pozicije, a zatim je u 85. minutu Jovanović uspeo da odbrani pokušaj Đuričića sa svega dva metra. I kada se činilo da će na krovu biti remi, sevnula je kontra Partizana, lopta je stigla do Stojkovića, a ovaj poput Baždara u prvom poluvremenu, šutirao neodbranjivo i doneo Partizanu sva tri boda.

VOŽDOVAC – PARTIZAN 2:3 (0:1)

Stadion na krovu Tržnog centra „Stadion“

Sudija: Novak Simović.

Strelac: Baždar 39, Filipović 74, Stojković 90+3. - Nešković 57. iz penala, Flemings 80

VOŽDOVAC (4-2-3-1): Katić – Đurđević, Lukić, Savić, Đuričić – Matić, Mitrović (od 64. Miletić) – Flemings, Nešković, Kolarević (od 71. Vujanović) - Teodorović (od 71. Petrović).

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Filipović (od 82. Stojković), Kovačević, Marković, Antić – Kastiljo, Ovusu – Severina (od 79. Janković), Goh, Kalulu (od 60. Zahid) – Baždar (od 60. Nikolić).

Pobeda Partizana

Završena utakmica Voždovca i Partizana, crno-beli su slavili sa 3:2.

90+3. minut

Evrogol Stojkovića

Stiže Partizan do 3:2 praktično u poslednjim minutima meča zahvaljujući evrogolju Aranđela Stpojkovića. Imao je Voždovac prethodno dobru šansu, otvorila se kontra za Partizan koju je povukao Nikolić, lopta je došla do Stojkovića koji je sa ivice šesnaesterca uputio veoma precizan udarac i savladao Katića.

85. minut

Ogromna šansa za Zmajeve

Još jednu veliku priliku propušta Voždovac, Đuričić se našao oči u oči sa Jovanovićem koji je izašao kao pobednik iz tog duela.

83. minut

Velika opasnost pred golom Partizana

Umalo da Voždovac stigen do potpunog preokreta, Vujanović je šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

80. minut

Nerešeno na krovu

Flemings donosi izjednačenje Voždovcu. Momak sa Jamajke skoro da je jedva stigao do lopte, uspeo je špicem da uputi udarac, lopta je odskočila i prevarila Jovanovića, rezultat je 2:2.

74. minut

Ponovo vodi Partizan

Ponovo vodi Partizan. Zahid je centrirao iz slobodnog udarca, Katić bio neodlučan, a Filipović glavom uspeo da dsonese prednost crno-belima 2:1.

64. minut

Dva pokušaja Antića

Antić je u dva navrata zapretio golu domaćih. Prvo je dobro šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 17 metara, ali je Katić dobro intervenisao, da bi u nastavku akcije ponovo oprobao svoj šut sa 20 metara, ali je ovog pčuta lopta dugo putovala pravo u Katića.

60. minut

Nastavlja Voždovac sa napadima

Voždovac je zaigrao mnogo ofanzivnije posle gola, Kolarević je dobro šutirao, a Jovanović još bolje odbranio.

57. minut

Penal za Voždovac

Voždovac stiže do izjednačenja 1:1 sa bele tačke, a precizan izvođač bio je Nešković. Severina je bio neoprezan i ostavio u nezgodnoj situaciji Ovusua koji je oborio Neškovića, a Simović odmah pokazao na belu tačku, možda i prestrogo.

49. minut

Preti i Partizan

Kastiljo je šutirao sa nekih 16 metara, ali je lopšta išla pravo u golmana Katića.

48. minut

Šansa za Zmajeve

Mogao je Voždovac vrlo brzo do izjednačenja na startu drugog poluvremena, ali je Nešković iz dobre pozicije šutirao pored gola.

46. minut

Nastavljena je utakmica

Voždovac i Partizan počeli su drugih 45 minuta meča ''na krovu''.

Kraj prvog poluvremena

Gotovo je prvo poluvreme čiju je završnisu obeležilo nekoliko dobrihn šansi i gol Partizana koji vodi 1:0.

43. minut

Prilika za Zmajeve

Brzo se pridigao Voždovac posle primljenog gola, odmah su Zmajevi imali priliku, ali je Jovanović dobro reagovao. Praktično u istom minutu je i Partizan imao šansu, ali je ostalo 1:0.

39. minut

Gol

Poveo je Partizan sa 1:0 golom Sameda Baždara posle velike gužve u šesnaestercu Voždovca. Kovačević je dva puta šutirao i bio izblokiran u jednom napadu, zatim je i Kalulu probao, ali je njegov šut odbranio Katić, da bi lopta došla do Baždara koji je iskosa sa leve strane majstorskim udarcem postigao gol.

34. minut

Velika šansa

Kolarević je odlično probio po levoj strani i ubacio loptu na peterac, ali je Marković odlično reagovao i spasio gotovo siguran gol Voždovca.

32. minut

Solidan pokušaj

Voždovac opasniji u prvih pola sata, Nešković je dobro ubacio iz slobodnobg udarca, ali niko nije ispratio njegovu loptu. Partizan bez šanse od početka utakmice.

21. minut

Period bez prilika

U prethodnih desetak minuta uglavnom se igra između dva gola.

11. minut

Ponovo prilika

Nešković je bio u dobroj prilici za Voždovac, ali je šutirao preko gola sa nekih sedam metara, ali je pomoćni sudija ipak signalizirao ofsajd.

7. minut

Umalo gol

Mogli su Zmajevi da dođu do vođstva, ali je Đurđević sa 18 metara šutirao preko gola.

1. minut

Počeo je meč

Utakmica 28. kola startovala je minutom ćutanja.

Standings provided by Sofascore

Crno-beli su u prethodnom kolu uspeli da minimalnim rezultatom savladaju Spartak u Humskoj i tako posle tri kola u nizu konačno ostvare pobedu i nastave da prate lidera šampionata Crvenu zvezdu.

Na drugoj strani, domaćin, ekipa Voždovca već osam kola ne zna za pobedu i za to vreme je uspela da ostvari samo dva remija uz čak šest poraza. U prethodnom kolu Zmajevi su izgubili od TSC-a u Bačkoj Topoli sa 2:0. Zmajevi su zbog serije loših rezultata ispali iz plej-of zone i trenutno su 11. sa 30 bodova, pet manje od Novog Pazara koji se nalazi na osmom mestu, poslednjem koje donosi plasman u plej-of.