TRINKIJERIJEVA LEKCIJA ATAMANU: Trijumf Žalgirisa u Atini! Efes dotukao Armani

02.02.2024. 21:08
Efes
Efes / Izvor: Foto: Profimedia/IMAGO

Italijani predaleko od plej-ofa...

Hrvatski stručnjak Tomislav Mijatović je uspeo da razbudi ekipu Efesa.  U svom prvom meču kao prvi trener Efesa posle otkaza koji je dobio Erdem Džan, savladao je ekipu Armanija iz Milana rezultatom 79:73.

EVROLIGA: Virtus - Partizan 8:10 (UŽIVO)KK Partizan

EVROLIGA: Virtus - Partizan 8:10 (UŽIVO)

(UŽIVO) Crvena zvezda - Barselona Crvena zvezda - Barselona (UŽIVO)

(UŽIVO) Crvena zvezda - Barselona

SPEKTAKULARNO: Pogledajte koreografiju Delija pred meč sa Barselonom (VIDEO)Delije

SPEKTAKULARNO: Pogledajte koreografiju Delija pred meč sa Barselonom (VIDEO)

Neizvesno je bilo u prvoj četvrtini, zahvaljujući Plajsu domaćin je stigao do prednosti, ali je onda gost stigao do ozbiljne prednosti zahvaljujući Tonutu, Mekgruderu i Mirotiću. Bilo je i +13 posle trojke Mekgrudera za Armani, ali se Efes vratio u trećoj četvrtini.

Larkin je serijom 5:0 pokrenuo Efes, gosti su čekali 3 i po minuta na prvi koš u drugom poluvremenu, a posle dve trojke Plajsa domaći su stigli do poena prednosti.

Domaći su igrali kao u transu, stigli su i do neverovatnih 14 poena viška pred poslednju deonicu.

Bila je to dovoljna zaliha, Efes je slavio zasluženu pobedu, sada je na 10-15, kao i Milano.

Larkin je imao 19 poena, 6 asistencija, Plajs je dodao 17 poena. Kod gostiju Mekgruder 16 poena, Šilds 17, Vojtman 16. Mirotić je dodao 6, Nejpir 7 uz šut iz igre 2-7.

Košarkaši litvanskog šampiona Žalgirisa igraju sve bolje u Evroligi!

Posle nedavnog poraza od Partizana u Beogradu, Trinkijerijevi puleni su u prošlom kolu na svom terenu deklasirali Efes, a večeras su odigrali još jedan sjajan meč pred svojim navijačima i savladali atinski Panatinaikos sa 80:68.

Ovo je deseta pobeda Žalgirisa u 25 odigranih kola, a Panatinaikos je pretrpeo 10. poraz.

Prvoi poluvreme je uglavnom bilo ravnopravno, ali je u nastavku Žalgiris preuzeo vođstvo i nije ga ispuštao do kraja meča.

Kinan Evans je sa 24 poena bio najbolji u pobedničkoj ekipi, 12 je upisao Birutis, a ekipi trenera Atamana nije bilo dovoljno 26 poena Kendrika Nana, 15 Grigonisa i 14 Lesora,