EVROLIGA: Efesu pripala drama u Istanbulu! Trinkijerijev Žalgiris OBRADOVAO Partizan

21.03.2024. 20:58
Efes
Efes / Izvor: Foto: Euroleague

Povoljnosti za crno-bele...

Večerašnji program u okviru 31. kola Evrolige počeo je utakmicom u Istanbulu, gde je domaći Efes posle velike borbe savladao poslednjeplasiranu Albu sa 85:84.

FMP POMOGAO PARTIZANU: Budućnost pala u Železniku!KK FMP

FMP POMOGAO PARTIZANU: Budućnost pala u Železniku!

(UŽIVO) Partizan - Real Madridpr

(UŽIVO) Partizan - Real Madrid

"ČESTITAM TEODOSIĆU": Sferopulos saopštio važne vesti pred Virtus!Janis Sferopulos

"ČESTITAM TEODOSIĆU": Sferopulos saopštio važne vesti pred Virtus!

Efes je tako na najbolji način iskoristio prednost domaćeg terena u ovonedeljnom ''duplom kolu'', pa je posle Olimpijakosa pre dva dana, savladao i Albu pred svojim navijačima.

Ujedno je Efes zadržao šanse i za plasman u plej-in, sada ima 14 pobeda, koliko i Partizan i Valensija, koji tek treba da odigraju svoje mečeve u ovom kolu.

Izgledalo je na poluvremenu da će Efes lakše dobiti ovaj meč, posle odlično odigrane druge četvrtine koju je dobio sa 30:17.

Međutim, Alba je u trećem kvartalu napravila veliki preokret i uvela zatim utakmicu u dramatičnu završnicu, ali je presudila trojka Klajburna na 46 sekundi pre kraja, kada je Efes poveo sa 85:81.

Ilajdža Brajant je sa 24 poena predvodio pobedničku ekipu, 13 je upisao Klajburn, a u Albi su najbolji bili Tomas i Olinde sa po 17 poena.

U meču odigranom u Kaunasu, Baskonija Duška Ivanovića pretrpela je drugi vezani poraz u elitnom takmičenju. Domaćin Žalgiris je bio daleko bolji, te je slavio rezultatom 94:76.

Tim Andree Trinkijerija je na taj način ostvario drugi trijumf u duplom kolu, dok je Baskonija upisala drugi poraz, nakon onog preksinoć od Partizana u Beogradu, i zakompikovala je svoju situaciju u borbi za plej-in, u kojoj je ostao i Žalgiris, sa ne baš velikim šansama.

Litvanski velikan sada ima skor 13-18, dok je Baskonija na učinku 16-15.

Žalgiris je od samog starta nametnuo svoj ritam, prvu četvrtinu je dobio sa 25:17, drugu sa 23:17, pa je na veliki odmor otišao sa ogromnih +14.

U trećoj deonici je odbio početni pokušaj ekipe Duška Ivanovića da se vrati i kasnije je rutinski odradio posao i čak uvećao razliku.

Kinan Enas je predvodio Žalgiris sa 20 poena, a pratio ga je Hejs sa 17 poena i sedam skokova.

Kod Baskonije, 16 poena i sedam asistencija Milera-Mekintajera, 14 poena Hauarda i 12 našeg Vanje Marinkovića.