IMPRESIVNI DONČIĆ VODIO DALAS DO BREJKA! Klivlend iznenadio Boston (VIDEO)

10.05.2024. 08:05
Luka Dončić
Luka Dončić / Izvor: Foto: Tanjug/AP/Kyle Phillips

Košarkaši Dalasa napravili su brejk u polufinalu Zapada na gostovanju Oklahomi pošto su slavili sa 119:110.

Luka Dončić je impresivnom partijom vodio Dalas do pobede u drugoj utakmici serije, a meč je završio meč sa 29 poena, 10 skokova i sedam asistencija.

Imao je sjajnu podršku u vidu Pi Džej Vašingtona koji je postigao 29 poena uz 11 skokova.

Postigao je Dalas 36 poena u prvoj četvrtini, a na poluvreme je otišao sa šest poena prednosti koju je uspeo da sačuva do samog kraja.

Tim Hardavej Džunior je dodao 17 poena za ekipu iz Teksasa, dok je poražene predvodio Šej Gildžus-Aleksander sa 33 poena, 12 skokova i osam asistencija.

U drugoj utakmici odigranoj protekle noći Klivlend je iznenadio Boston u gostima i stigao do pobede rezultatom 118:94. Rezultat u polufinalu Istočne konferencije je 1:1 u pobedama.

Kavalirse je predvodio Donovan Mičel sa 29 poena, osam asistencija i sedam skokova. Evan Mobli dodao 21 poen, 10 skokova i pet asistencija, a Kris Levert 21 poen i šest skokova.

Darijus Garland utakmicu je završio sa 14 poena i sedam skokova, a Ajzek Okoro i Maks Strus sa po 12 poena.

U ekipi Bostona Džejson Tejtum postigao je 25 poena uz sedam skokova i šest asistencija. Džejlen Braun imao je 19 poena, Pejton Pričard 13, Al Horford 11, a Derik Vajt 10 poena uz pet asistencija.