PARTIZAN JE PRAVI KAD JE NAJPOTREBNIJE! Crno-beli srušili Albu u Berlinu i nastavili put ka TOP 10

04.04.2024. 19:14
el
el / Izvor: Foto: Euroleague

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Albe 94:83 u meču 32.kola Evrolige i tako zadržali šanse za plasman u plej-in elitnog takmičenja.

ALBA - PARTIZAN  83:94 (15:23, 19:24, 28:25, 21:22)

Dvorana: Uber arena

Sudije: Emilio Perez (Španija), Jasni Foufis (Grčka), Kristaps Konstantinovs (Letonija).

Alba Berlin: Braun 14, Vecel 11, Delou 2, Matisek, Šnajder 3, Tomas 16, Hermanson 8, Nikić, Samar 5, Kumađe 2, Timan 20, Bin 2

Partizan: Smit, Ledej 14, Avramović 11, Koprivica, Panter 15, Smailagić 5, Naneli 19, Anđušić 5, Doužer 15, Ponjitka, Kaminski 6, Kaboklo 4

U prvoj četvrtini, Partizan je krenuo serijom 9:2, posle čega se Alba vratila u igru. Nemački tim je čak uspeo da dođe do izjednačenja (15:15), ali usledio nalet crno-belih. Uspeli su gosti da se odlepe na dvocifrenu razliku, i držali je suvereno tokom druge deonice, kada je bilo +13 za Partizan.

Albi je pripao početak drugog poluvremena. Domaćin je prišao na pet poena zaostatka, imao napad i da dodatno smanji deficit, ali je Partizan uspeo na krilima Smailagića i Anđušića da se vrati u ritam i odbije napad domaćeg tima. Crno-beli su ponovo vratili dvocifrenu prednost, i rutinski priveli meč kraju.

Kraj meča - pobeda Partizana

Košarkaši Partizana savladali su Albu i zadržali šanse za plej-in.

39'

74:88

Blok Kabokla, Panter s poludistance. Faul u napadu Albe, Naneli trojka 72:84. Hermanson za dva, deset poena prednosti za goste je. Naneli ne pogađa sa poludistance, faul Ledeja u napadu. Timan pogađa dva bacanja. Pantrer sada na liniji penala, siguran i on, a onda novi napad crno-belih, Ledej za +12.

36'

72:79

Naneli 1/2 sa bacanja, koraci Albe. Kaboklo promašuje za tri, ni Alba ne koristi svoj napad. I dalje Partizan na +6. Poentiraju Berlinci, a onda Naneli vraća. Iz dva napada domaćin ne dolazi do poena, ali Anđušić siguran flouter. Trojka TOmasa . Panter ostao sam pod obručem, pogađa 72:79.

33'

67:72

Oba tima deluju konfuzno u napadu u uvodnim momentima poslednje deonice. Seriju promašaja prekinuo je Timan sa linije penala, nakon nesportskog faula Bruna Kabokla. Usledila je trojka Albe, sada su domaćini na -5.

Kraj treće četvrtine: 62:72

Stao je napad Albe, ali ni crno-beli nisu bili preterano efikasni, no Doužer pogađa sa poludistance nakon ekstra poseda. Braun sa penala 2/2. Kaboklo zakucava, održava Paritzan dvociufrenu prednost, ali je usledila trojka Brauna. Vraća je Anđušić.

27'

55:65

Alba je ušla u seriju poena, ofanzivno je odlično odigrala, dok je Partizan imao nešto slabije minute, no crno-beli su ipak uspeli da se konsoliduju i da vrate dvocifrenu prednost na svoju stranu, iako je Alba u više navrata prišla na -6.

26'

50:56

Panter gubi loptu, ali je onda i krade. Doućer ne pogađa, Vetsel ima 2+1, ne koristi bacanje. Sada Panter ima 2+1, on koristi. Vetsel u seriji, novi poeni, a onda Ledej pogađa "ono svoje". Timan trojka, Alba se raspucala u ovim momentima. Gubi Partizan loptu, TIman sada neprecizan, Panter polaže. Berlinci iz dva poseda bez poena. Panter takođe promašuje, a onda loša odbrana crno-belih, Alba opet na -6.

23'

41:49

Hermanson pogađa za dva. Avramović vraća. Na mišiće Alba poentira, a onda i trojka Berlinaca.

Poluvreme - 34:47

Pogađa Alba za dva, ali Naneli nova trojka. Dobro igra Partizan sada. Kaminski promašuje zicer. Šnajder trojka kao kap 32:45. Kaminski sada ispravlja i pogađa polaganje. Dobra odbrana gostiju, Avramović sjajno dribla, ali kratak na polaganju, Hermanson poentira. Ima Partizan +13 na poluvremenu i u jednom momentu je delovalo kao da melje protivnika.

18'

29:42

Krađa i kucanje Avramovića. Hermanson za dva. Naneli iz teške pozicije 29:38. Kaboklo pogađa sa bacanja. Partizan krade loptu, Naneli zakucava.

15'

27:34

Naneli duga dvojka, Tomas pogađa trojku na drugoj strani. Panter poludistanca 23:32. Iz dva napada poentira Alba jednom. Nanelo ne pogađa za tri. Koprivica igra sjajnu defanzivu. Novi poeni za Albu 25:32. Panter promašuje trojku. Timan ugurava loptu u koš. Naneli na liniji penala - siguran

13'

20:28

Kumađe poluhorog, Doužer poludistanca 17:25. Rampa Doužera, Aleksa srlja i gubi loptu.  Trojka Doužera, a onda istom merom odgovara Alba. Kumađe blokira Ledeja. Tajm-aut Obradović

Kraj prve četvrtine - 15:23.

Matisek promašuje, a onda ističe napad Partizana. Timan ne pogađa za tri, Ledej promašuje sa poldustance, a Berlinci gube loptu. Avramović pogađa trojku.

9'

15:20

Braun ponovo poentira, a onda Panter nakon dodavanja Kaminskog za 12:15. Vetsel ima 2+1 za izjednačenje. Ledej ima tri bacanja. Koristi ih. Dobar u odbrani Zek, a onda je i fauliran. Ne igra Partizan preterano dobro, ali održava prednost, nošen Ledejem koji je ponovo na liniji penala.

7'

10:13

Vetsel pogađa dva bacanja. Panter ne pogađa, Doužer popravlja. Tomas uz istek napada 6:11. Panter gubi loptu, Tomas polaže 8:11. Doužer atraktivno zakucava 8:13. Braun, novi ulaz Albe 10:13.

5'

2:9

Dug napad crno-belih, Kaminski pogađa za 0:5. Hermanson na polaganje 2:5. Doužer ne pogađa poludistancu, Ledej popravlja. Alba promašuje novu trojku. Doužer sada pogađa 2:9.

3'

0:3

Kaminski je promašio sa poludistance, ni Alba ne koristi svoj napad, a ponovo gosti ne pogađaju. Alba je onda izgubila loptu. Novi promašaj Partizana, pa ekstra posed, a onda Ledej daje trojku. Tomas ne uzvraća trojkom. Gubi loptu Panter, Tomas novi promašaj.

1'

Počeo je susret

Startna petorka Partizana: Doužer, Panter, Ledej, Smailagić, Kaminski

Četi Željka Obradovića nije samo dovoljna pobeda u preostala dva kola, već mora da čeka barem jedan kiks Efesa, eventualno oba poraza Baskonije.

Partizan nema kadrovskih problema, a za meč su precrtani Ognjen Jarmaz i Uroš Trifunović.

Na drugoj strani je upitan možda i najbolji igrač Johanes Timan, a neće igrati sigurno Gabrijele Proćida i Mateo Spanjolo.