DRAMA U MORAČI PRIPALA BUDUĆNOSTI: Partizan pao u završnici! Igraće se "majstorica"

07.05.2024. 17:26
KKP
KKP / Izvor: ABA liga

Košarkaši Partizana poraženi su u drugom polufinalnom meču ABA lige u Podgorici od ekipe Budućnosti rezultatom 74:73 (20:23, 16:17, 26:17, 12:16).

Budućnost je posle drame u finišu utakmice izjednačila u polufinalnoj seriji 1:1, pa će finalista regionalnog takmičenja biti poznat posle majstorice u Beogradskoj areni.

Tokom prve deonice igralo se prilično ravnopravno, videli smo pravu rezultatsku klackalicu tokom koje su se "Crno-beli" odlepili od rivala sredinom četvrtine.

ABA LIGA PLEJ-OF, polufinale (2. meč)

BUDUĆNOST – PARTIZAN 74:73 (20:23, 16:17, 26:17, )

Dvorana: Morača (Podgorica)

Gledalaca: 4.800.

Sudije: Milan Nedović, Sašo Petek, Luka Kardum.

BUDUĆNOST: Ilić, Megi 10, Frimen, Slavković 4, Makundu 9, Ferel 13, Džons 4, Jagodić-Kuridža, Tanasković 11, Rajt 6, Popović 5, Kamenjaš 12.

PARTIZAN: Smit 5, Ledej 2, Avramović 8, Panter 17, Smailagić 7, Naneli 8, Trifunović, Anđušić, Doužer 10, Ponjitka 3, Kaminski 7, Kaboklo 6.

Poeni Pantera, potom i Doužera omogućili su Partizanu stabilnije vođstvo, iako odbrana nije bila na vrhunskom nivou bez obzira na veliki broj defanzivnih skokova.

Na drugoj strani, Budućnost je bila najopasnija preko Tanaskovića koji je u prvoj četvrtini postigao sedam poena, dok su goste do prednosti vodili Doužer i Naneli.

Drugu deonicu Partizan je otvorio na odličan način, trojka Pantera naterala je trenera domaće ekipe Andreja Žakelja da odmah pozove tajm-aut nakon čega je usledila bolja igra Budućnosti koja je efikasno koristila veliki broj izgubljenih lopti rivala, čak šest za jednu četvrtinu.

"Crno-beli" nisu imali pravo rešenje u napadu, što se osetilo i na poenima kojih posle trojke Pantera nije bilo gotovo puna četiri minuta pre nego što je pogodio Doužer.

Trojkama Megija, Budućnost je stekla prvu prednost u drugoj četvrtini, Kaboklo je promašio zicer za vođstvo, a onda je Popović kaznio rivala i uvećao vođstvo Podgoričana.

Ipak, pogocima Kabokla i Avramovića Partizan je uspeo da vrati prednost, pa je na odmor otišao sa četiri poena više u odnosu na Budućnost.

KRAJ MEČA!

74:73!

Naneli nije pogodio za dva, ali je Panter posle skoka u napadu došao do poena 74:71

Aleksa Avramović je iznudio dva penala, precizan je Aleksa bio precizan oba puta 74:73

40. Minut

74:71

Koš Pantera iz skoka u napadu. Kapiten je popravio promašaj Nanelija, minut do kraja drame u Morači.

39. Minut

72:67

Pogađa Ferel iz tajm-auta. Promešao je Smailagića i poentirao sa poludistance, bitan koš pleja domaće ekipe.

37. Minut

70:65

Ferel ubacuje dva bacanja, ali Panter pogađa sa poludistance. Još četiri minuta do kraja meča u Morači.

35. Minut

67:62

Isključen je Kaminski! Zaradio je Amerikanac namernu ličnu grešku, a zatim su su on i Makundu dobili po tehničku, pa je meč za centra Partizana završen. Takođe, Ferel je poentirao, a imaće Budućnost posle minuta odmora i napad za dvocifrenu prednost.

32. Minut

64:57

Prvi poeni posle skoro dva minuta košarke. Makundu je zakucao preko Ledeja i sada Budućnost ima prednost od sedam poena 64:57

Obradović primoran da traži tajm-aut.

KRAJ 3/4

62:57

Naneli je pogodio za dva, potom je Megi bio precizan za tri.

29. Minut

59:55

Vrlo dobra reakcija Smita koji je hrabro napao dvojicu igrača Budućnosti i preko njih je došao do poena. Laki poeni za Kamenjaša.

Potom treća lična za Kamenjaša, penali za Kaminskog, samo jedno je pogodio 59:55

26. Minut

54:52

Budućnost u prednosti! Razigrao se Ferel, vezao je četiri poena, posle dužeg vremena vodi domaća ekipa.

23. Minut

40:44

Iznudio je sada Aleksa dva slobodna bacanja, jer je fauliran pri šutu. Realizovao je oba, za veće vođstvo gostiju.

21. Minut

38:42

Otvara se drugo poluvreme sa poenima domaćih. Avramović potom asistira za Kabokla koji ima lako zakucavanje za svoje nove poene i vođstvo Partizana od 38:42

POLUVREME

36:40

Kaboklovi poeni sa penala za prednost Partizana. Sjajno je onda Smit posle skoka u odbrani uposlio Avramovića koji dolazi do lakih poena.

19. Minut

36:35

Dobar napad Partizana posle tajm-auta, do poena je došao Kevin Panter 36:35 Problem za crno-bele su tri lične greške Doužera, koji sada mora da ide na klupu.

Smailagić je izborio dva penala, posle kojih je klupa Budućnosti zatražila tajm-aut.

16. Minut

32:30

Nova trojka za Megija 32:30. Potom Doužer gazi aut liniju, nova izgubljena lopta za Partizan

10. Minut

20:26

Trojkom Pantera iz natrčavanja počinje druga četvrtina za Partizan. +6 imaju crno-beli, a trener domaćih odmah traži tajm-aut.

KRAJ 1/4

20:23

Serija lošijih napada Budućnosti, krenuo je u kontru Ledej, ali uz kontakt nije mogao da dođe do dva poena.  Doužer je na kratko ostao na parketu, jer je dobio lakat u glavu, ali se brzo pridigao i nastaviće utakmicu.

Panteru lopta izlazi iz koša.

8. Minut

15:18

Dve lične greške za Ponitku, pa je trener Obradović morao da ga pošalje na klupu. Kamenjaš je promašio oba bacanja.

Panter je iznudio dva penala, posle faula Mekinli Rajta.14:16

Novi poeni za Doužera posle skoka u napadu Ledeja, 15:18

7. Minut

14:12

Neverovatna scena u Podgorici. Ponitka je ukrao loptu Ferelu, išao je Poljak sam u kontru, činilo se da će Partizan do dva laka poena, ali je Mateušu ispala lopta, čime je upropastio priliku svom timu da stigne do izjednačenja.

4. minut

8:8

Dobar napad Partizana, Naneli je ostao sam u korneru i pogodio je svoju prvu trojku na ovom meču 8:8.

3. minut

4:3

Ponitka je pogodio uz faul, a zatim je Poljak pogodio i dodatno bacanje. Na drugoj strani je Džouns iznudio dva bacanja, pogodio je oba, pa je Budućnost stigla do nove prednosti.

1. minut

2:0

Slavković postiže prve poene. Kaminski je promašio na otvaranju, da bi Budućnost do prvog koša stigla nakon skoka u napadu.

18:02

0:0

Utakmica je počela, prvi napad imaju košarkaši Partizana koji igraju u belim dresovima, dok su košarkaši Budućnosti u plavim.

Crno-beli su poveli sa 1:0 u seriji pobedom u Beogradu, ali nema sumnje da nas čeka pravi spektakl u Podgorici.

Partizan je ligaški deo završio kao drugi tim na tabeli, pa je tako obezbedio prednost domaćeg terena.

Prvi meč su crno-beli dobili sa 78:67 i tako poveli u ovoj polufinalnoj seriji.

Ali, Budućnost je pokazala i u tom meču da se neće predati i da Partizanu neće biti lako da obezbedi finale ABA lige.