POBEDA PARTIZANA KOJA JE OTKRILA SLABOSTI! Crno-beli nisu blistali protiv Albe ali ostvarili VAŽAN trijumf

17.11.2023. 19:44
Aleksa Avramović
Aleksa Avramović / Izvor: MN Press

Igra mora da se poboljša, cilj ispunjen

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Albe iz Berlina u Beogradu 89:74 u meču devetog kola Evrolige i tako stigli do četvrtog trijumfa u najelitnijem takmičenju na starom kontinentu.

PARTIZAN - ALBA 89:74  (18:20, 25:20, 22:15, 24:19)

Hala: Beogradska arena

Sudije: Emilio Perez, Jakub Zamojski, Maksim Buber.

Partizan: Vukčević, Ledej 14, Drezgić, Avramović 20, Jaramaz, Naneli 14, Trifunović 2, Anđušić 16, Doužer 5, Ponitka 2, Kaminski 9, Kaboklo 9.

Alba: Braun 8, Proćida 3, Vecel 6, Delu, Matisek, Tomas 2, Nikić, Samar 4, Olinde 10, Kumađe 8, Timan 21.

Partizan je dočekao poslednjeplasirani, i najslabiji tim Evrolige, u momentu kada mu je preko potrebna bila pobeda, kako bi se vratilo samopouzdanje i prekinula serija slabijih partija.

Ne mogu biti Grobari zadovoljni zbog prvog poluvremena, ponovo je veliki problem sa građenjem defanzivnog skoka, Alba je kontrolisala reket, ali su Berlinci bili izuzetno slabi u organizaciji napada, te su bili prepuni izgubljenih lopti. Nije ni Partizan bio mnogo bolji.

Kaminski je krenuo dobro sa sedam poena, pa stao, a onda je glavni igrač Parnog valjka bio Aleksa Avramović, koji je prvo poluvreme završio sa 11 poena.

Gledali smo nimalo dobru košarku u prvoh 20 minuta, ali izjednačeno lošu. Oba tima imala su najveću prednost od +6, a šut nije služio ni jedne ni druge. Na poluvremenu je Partizan vodio 43:40.

Početak treće deonice bio je za zaborav, užasna realizacija napada, i totalna nekoncentracija u odbrani, ali kako je ona odmicala crno-beli su bili sve sigurniji i proradio je šut. I Ledej, Doužer i Anđušić su pogodili trojku i stvorili dvocifrenu prednost, ali je Alba trojkom uz zvuk sirene smanjila na 65:55 pred poslednju četvrtinu.

Ona je donela u početku sigurnu igru Partizana, a onda ponovo nešto prazniji hod, doduše i to je bilo dovoljno za neraspoloženu Albu, koja je odigrala slab meč. Da stvar po navijače crno-belih bude gora, ni Partizan nije blistao, odigrao je dovoljno za pobedu, ali će morati i te kako nešto da promeni, pošto Alba jeste najslabiji tim u najelitnijem takmičenju.

Meč uživo mogli ste pratiti na našem sajtu:

Kraj meča: 89:74.
36. minut
Privodi Partizan posao kraju ovde

33. minut
Sada nešto prazniji hod domaćina, ali Alba totalno bezidejna, ne kažnjava ništa

31. minut
Partizan je ušao u seriju pogodaka, Alba nije blistala

Kraj treće četvrtine: 65:55
30. minut
Alba sada bez ikakvog rešenja, Anđušić trojka iz trećeg vezanog napada Partizana 65:52. Alba je pogodila trojku u zadnjoj sekundi.
28. minut
Ledej je bio na penalima 56:51. Evo trojke za Zeka potom, 59:51, najvećih +8 za crno-bele. Trojka i Doužera 62:52.
27. minut
Proćida promašuje, Aleksa ni sada ne pogađa trojku, užasan šut an 6,75. Partizan ponovo ne kontroliše defanzivni skok.
26. minut
Alba beleži novi promašaj. Anđušić trojka, pa Avramović dvojka. 54:51. Tražili su gosti čelendž, ali bez ikakvog efekta.
25. minut
Anđušić iz teške situacije 49:48. Dobra odbrana Partizana, ali Ledeju posle ispada lopta.
24. minut
Timan okreće prednost na stranu gostiju 45:46. Jaramaz promašuje. Partizan totalno neorganizovan, ima sreće što je rival po tom segmentu još gori. Kao da je svaki poen slučajan na obe strane. Aleksa Avramović na liniji penala 2/2 - 47:46. Sa penala vraćena prednost Nemcima 47:48.
23. minut
Serija promašaja na obe strane, nemoguće je utvrditi i jo je sve nanizao greške, izuzetno loša košarka.
22. minut
Doužer promašuje celu kontrukciju uz zvuk sirene. Samar promašuje ali kupi ga i pogađa, ponovo loša odbrana Partizana pri skoku 45:44.
21. minut
Faul u napadu Albe, udaren Kaminski u lice. Anđušić ne pogađa, ali Ledej prikucava. Vecel preko Frenka 45:42.
Poluvreme 43:40
20. minut
Naneli na penalima. Siguran, 41:38. Timan unosi loptu u koš, Trifunović izvodi bacanja. Pogađa oba 43:40. Proćida ne pogađa uz zvuk sirene.
19. minut
Olinde ugurava loptu u koš. Ledeja neće večeras poludistanca. Alba prilazi na -1, Željko besni na Avramovića 39:38.
18. minut
Ponitka polaže 39:34.
17. minut
E sada Ledej pogađa "ono svoje", jednom rukom, 34:28. Alba smanjuje na 34:21. Ledej sada pogađa sa poludistance, ali Berlinci gaze liniju ui gube loptu. Naneli pogađa trojku koja se nećkala na obruču 37:31. Vraća Braun 37:34.
16. minut
Sada Alba na penalu, faul Avramovića. Samar 2/2 - 30:28. Avramović sam kreirao napad, iznudio faul i nova bacanja. Pogađa ih - 32:28. Impresivna defanziva Ponitke, ali Avramović ne može da pogodi trojku. Naneli lupio rampu rivalu.
15. minut
Vecel na penalu, 0/2, ali Kaboklu ispada lopta posle skoka. Partizan to loše kontroliše, Kaboklo onda ispravlja sve defanzivom. Doužer lukavo, ali bez efekta pas ka Ponitki. Naneliju ispada lopta, peta izgubljena za crno-bele. Ono što Partizan dobro radi je defanziva na spoljnoj liniji Albe, Doužer fauliran, ima bacanja 2/2 - 30:26.
14. minut
Anđušić se ne snalazi, baca loptu nikome 26:26. Doužer za Kabokla, kuca Brazilac 28:26. Agresivna odbrana crno-belih, veoma borbeno, ali u napadu slabo 28:26.
13. minut
Majstorija Alekse Avramovića, ima 2+1, sjajna igra. Najbolji pojedinac u crno-belima do sada, 26:23. Ponovo gosti promašuju trojku, Anđušuć hvata, a Danilo ne pogađa za tri.  Šnajder sada da. 26:26.
12. minut
Šnajder vraća 21:23. Avramović autoput ka košu sam sebi pravi i pogađa 23:23. Gosti se baš ne snalaze sa loptom.
11. minut
Promašena trojka gostiju, Aleksa hvata to. Avramović promašuje trojku, Tristan hvata, a Anđušić pogađa trojku 21:20.
Kraj prve četvrtine 18:20.
10. minut
Nespretni gosti, gube lopte, ovo im je peta. Avramović zakucava 18:20.
9. minut
Nova bacanja za goste. Promaja duva kroz reket Partizana, kada se lopta tu nađe, domaćin je nemoćan. Avramović sa poludistane 16:20.
8. minut
Ni Trifunovića neće šut, nema trojke, ali ni gosti ne mogu trojku da daju. No, ponovo su do ofanzivnog skoka došli gosti i izndurili bacanja. Kumanđe sa penala 2/2 - 14:18. Anđušić ne pogađa trojku, užasno šutiraju crno-beli.
7. minut
Naneli za Ledeja, probijena zona gostiju 14:14. Flotuer Kumađea 14:16. Kaminski promašuje trojku.
6. minut
Kumanđe ne koristi izglednu priliku, a onda Ledej pravi faul u napadu. Berlinci sada iz dve šanse pogađaju jednu trojku. Loše Partizan gradi svoj koš. Nesporazum crno-belih u napadu. evo nove trojke gostiju 12:14.
5. minut
Bezidejna Alba, promašuje sve šta šutne sa distance. Ni Naneli ne pogađa van 6,75. U reketu bolja Alba, Timan pogađa 9:8. Evo trojke Nanelija 12:8.
4. minut
Kaminski trojka 9:6. Alba pokušava isto, ne uspeva. Ledej ne pogađa "ono njegovo" a ni Berlinci novu trojku 9:6.
3. minut
Kaminski sa poludistance 6:2, Eli jup, Olinde za Kumađea 6:4. Naneli ne pogađa trojku, Kumanđe popravlja promašaj Olindea, ponovo dopušten ofanzivni skok 6:6.
2. minut
Loš napad Albe, gube loptu. Kaminski sam, 4:0. Olinde pogađa 4:2.
1. minut
Počeo je susret, startna postava Partizana je: Jaramaz, Naneli, Trifunović, Ledej, Kaminski.  Trifunović sa devet metara promašuje trojku na isteku napada. Ni Alba nije bila bolja, Naneli pogađa dvojku.

VAŽNO!

Partizan bez Smailagića i Koprivice

Uoči meča:

Može se reći da susret sa Albom dolazi baš u pravo vreme, da tim Željka Obradovića protiv nešto slabijeg rivala pronađe opet svoj ritam.

Partizan u ovaj meč ulazi bez povređenog Pantera i bolesnog Koprivice, dok je kod gostiju od ranije odsutan Markus Eriksen i neće se vraćati na teren sigurno do početka 2024. godine.

Crno-beli takođe polažu nadu u novog igrača Bruna Kabokla, koji je pružio sjajnu partiju u Nemačkoj.