26.04.2024. 20:32
OK Crvena zvezda
OK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Odbojkaši Crvene zvezde šampioni su Srbije.

Oni su u finalu domaće Superlige savladali Partizan 3:2 u seriji. Meč je rešen majstoricom na Banjici, a crveno-beli su u odlučujućem duel slavili sa maksimalnih 3:0 (25:23,25:18,25:18).

Partizan je uspeo da se vrati posle 2:0 u seriji, izbori majstoricu, ali nisu ništa mogli na terenu velikog rivala.

Za epilog poslednjeg duela je ključan bio prvi set. Zvezda je imala prednost tokom većeg dela seta, da bi se u završnicu ušlo sa smenom ekipa u vođstvu. Crveno-beli su bili prisebniji i iskoristili drugu set loptu.

U drugom setu je domaćin prelomio protivnika kod rezultata 13:13 nakon čega su vezali čak sedam poena i priveli ovaj deo igre kraju. Treći set je bio sličan pošto je Zvezda ponovo sredinom seta napravila ključnu razliku i rutinski slavila.

Crveno-beli su osvojili titulu posle osam godina i sada imaju 13. trofeja prvaka države, jedan manje ima Partizan, dok je Vojvodina najbolja sa 19.