TROFEJ SALONE: Srpski strelci upucali zlato u Hrvatskoj

09.11.2019. 09:40
Strelci
Strelci / Izvor: Foto: Streljački savez Srbije

Bolji od domaćina u finalu.

Srpski miks vazdušnom puškom Sanja Vukašinović/Milutin Stefanović osvojio je zlatnu medalju prvog dana turnira „Trofej Salone“ u Solinu kraj Splita.

U kvalifikacijama svaki strelac je pucao po 30 dijabola. Srpski par je bio ubedljivo prvi sa 618,5 krugova.

SRPSKA KARATISTKINJA SVETSKA ŠAMPIONKA: Mina Perić osvojila zlato u Nemačkoj

UDOVIČIĆ U POSETI TEMERINU I BEOČINU: Uručena sportska oprema školama i klubovima

SPREMA SE SPEKTAKL: MMA lava u noći šampiona na Spensu (FOTO)

Posle kvalifikacija osam najboljih ulazi u polufinale. Vukašinovićeva i Stefanović su u polufinalu zauzeli drugo mesto i plasirali se u meč za zlatnu medalju.

U mečevima za medalje posle svakog hica se sabiraju rezultati. Bolji par dobija dva boda, a ukoliko je nerešeno svakom ide po poen i tako dok neko ne skupi 16 poena.

Rivali naših strelaca u finalu su bili hrvatski reprezentativci Petar Gorša i Snježana Pejčić. U finalu su timovi vodili izuzetno neizvesnu borbu. Ekipe su se smenjivale u vođstvu i na kraju je Srbija slavila sa 16:14.

Bronzu su osvojili Borna Petanjek i Valentina Gustin (Hrvatska).

U subotu će biti održana takmičenja za „Trofej Salone“ u pojedinačnoj konkurenciji, a trodnevni turnir u Solinu završava se u nedelju. Poslednjeg dana strelci će se, takođe, nadmetati u pojedinačnim disciplinama, u okviru „Salona opena“.

Pogledajte kako izgleda Ronaldova izabranica Heorhina Rodrigez.

NIJE SKIDAO POGLED SA NJE: Portparolka Vojvodine ZADIVILA i VELIKU FACU, ova fotka je ZAPALILA Instagram (FOTO)

RAZGOVORI SE VODE VEĆ 10 DANA: Ben želi da POTPIŠE novi ugovor sa Zvezdom

PARTIZAN KAPARISAO PRVO POJAČANJE: Ugovor mu je ISTEKAO!